Eesti fintech-ettevõte pääses ihaldatud ärikiirendisse

Hendrik Roosna

FOTO: Erakogu

Kevadel Silicon Valley’s Eesti ärimehe Hendrik Roosna eestvedamisel tegevust alustanud finantstehnoloogiaettevõte Upgraded Technologies pääses maailma ühte ihaldatumasse ärikiirendisse Y Combinator.

Ettevõte on töötanud välja platvormi, mille eesmärgiks on muuta liisinguturgu efektiivsemaks,  sidudes seda finantseerimise ja kindlustusega. Kiirendise pääsemisele eelnesid intervjuuvoorud Kopenhagenis ja San Franciscos.

Y Combinatory’st on välja tulnud sellised üleilmse eduga ettevõtted nagu Dropbox, AirBnB, Stripe ja  Reddit. Kiirendisse pääsemise tõenäosus on veidi alla ühe protsendi - valituks osutuvad vaid sada.

«Seda kutsutakse maailma kõige võimsamaks ärimootoriks. Enamikest ettevõtetest, mille väärtus on täna üle miljardi USA dollari, me Eestis ei kuule. Kuid USA-s on nende asutajad tegijad, kelle abi saan kasutada liisinguäri arendamiseks. Minu uue, suvel asutatud ettevõte väärtus kasvas tänu pääsemisele Y Combinatorisse kahelt miljonilt dollarilt 10-le vaid kolme kuuga,» selgitas Hendrik Roosna.

Upgraded on esimene Eesti fintech firma Y Combinatory’s ning teine Eestiga seotud firma alates 2005.  aastast. Tuult tiibadesse koos mitme miljonilise investeeringuga sai varasemalt ka Click&Grow.

Hendrik Roosnale kuulub ka fintech-ettevõte nimega Fusion, mis pakub äriklientidele finantseerimislahendusi erinevate seadmete soetamisel.

Tagasi üles