T, 5.12.2023

Riik kulutab sel aastal e-le 50 miljonit eurot

Aivar Pau
, tehnikaportaali toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Valitsus otsustas täna kulutada sel aastal oma e- ja IT-teenuste arendamisele kokku veidi enam kui 50 miljonit eurot.

Näiteks saab interneti baasvõrk sel aastal riigilt laienemiseks 12,5 miljonit eurot ning koos telekomiettevõtete investeeringutega on plaanis ehitada välja 1113 kilomeetri ulatuses uut võrku. Algselt plaanitud 10 miljoni aseme, kulub sel aastal kolm miljonit eurot "viimase miili" lahenduste maakondlikele projektidele, mis baasvõrgust kiire interneti tegelike kasutajateni viiks.

Üle 18 miljoni euro saavad kokku eesti.ee arendamine (230 000 eurot), maksu- ja tolliameti e-teenused (100 000), e-residentsus, üks riikliku statistikalahendus ning eraettevõtetele kuuluva Riigipilve teenuse testimise lõpetamine.

2,5 miljonit eurot läheb sel aastal selle peale, et valmistada ette meie riiklike andmebaaside varundamine Luksemburgi serverites alates järgmisest aastast. Oma osa - ehk 1,2 miljonit eurot - saab ka X-tee arendamine selliseks, et osad selle teenused oleksid uuest aastast kasutatavad ka Soomes.

Kogu infoühiskonna arengukava rakendamise hinnanguline maksumus aastatel 2017-2021 on 218,8 miljonit eurot, millest enamik rahastatakse Euroopa Liidu struktuurifondidest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles