Transferwise plaanib investoritelt saada järjekordse megasumma

TransferWise'i Borderless teenus

FOTO: TransferWise

Eestlaste asutatud Suurbritannia iduettevõte Transferwise plaanib järjekorras juba kuuendat investoritelt rahakaasamist ja kasvatada seeläbi oma väärtus esimest korda üle miljardi naela.

Sky Newsi andmeil on ettevõte hetkel investoritega üksikasjaliste läbirääkimise faasis ning rahastajate hulgas on ka mitu uut nime. Seni on Transferwise alates 2011. aastast kuue vooruga raha kasvatanud 89,55 miljonit naela ning investorite seas on sellised ärihaid nagu Seedcamp, Index Ventures, IA Ventures, Valar Ventures, Andreessen Horowitz, Baillie Gifford, Richard Branson ja Max Levchin.

Uue rahastamisvooru mahuks arvatakse olevat 100 miljoni dollari kanti jääv summa ning see plaanitakse sulgeda juba lähinädalail.

Transferwise’i äriidee on pakkuda pankadega võrreldes odavamaid rahvusvahelisi valuutaülekandeid. Selleks omatakse mõlemal pool Atlandit pangakontosid ning rahvusvahelise rahaliigutamise asemel kantakse summa saaja kontole sihtriigis asuvalt pangakontolt – seda pärast saatjalt raha laekumist oma kontole saatjariigis.

Tagasi üles