Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

E-residentide ettevõtted: käibemaks miljoniga miinuses, tööjõumaksu tuleb mühinal

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
eresidentsus | FOTO: Internet

Eestlaste maailmavallutuse plaan nimega e-residentsus on enam kui kahe aastaga meile toonud peaaegu 3000 ettevõtet, mis pakuvad lisaks omanikele endile tööd veel enam kui 400 inimesele.

Maksu- ja tolliameti andmeil on e-residendid tänaseks asutanud Eestis täpsemalt 2104 äriühingut. Kui vaadata ka varem loodud äriühingud, siis selliseid ettevõtteid, kus juhatuse liikmeks on 100-protsendiliselt e-residendid, on 2893. Käibemaksukohustuslaseks on ennast registreerinud 779 uut ettevõtet.

Positiivne on seis tööjõumaksudega, neid on perioodil jaanuar 2015 kuni juuli 2017 on väljamaksete pealt tasutud 3,9 miljonit eurot. Seda siis 468 e-residendi väljamaksete pealt.

Käibemaksu miinus - riigipoolt tagasimakstud summa ületab ettevõtete tasutud käibemaksusummasid - on  aga 1,1 miljonit eurot. See on kogu tagastatud ja tasutud maksude bilanss alates aastast 2015.

«E-residentide loodud ettevõtete käibemaksu laekumiste mõttes plussi jõudmine võtab kindlasti aega – oma ettevõttega alustavaid e-residente  tuleb järjest juurde ja alustava ettevõtte puhul ongi käibemaksu enammaksed tavapärased,» selgitas Postimehele maksu- ja tolliameti teabeosakonna talitusejuhataja Piia Viks-Binsol.

Tema sõnul omas suures osas negatiivsele käibemaksu laekumisele mõju ka asjaolu, et mitmed e-residentide loodud ettevõtted tegelevad üsna suures mahus ekspordiga. Tavapärane on ka see, et alustavad ettevõtted teevad suuremaid investeeringuid – näiteks põhivarasse ja kinnisvara soetamisse.

Rahvastikuregistri andmetel on e-residente hetkel 20 125.

Tagasi üles