L, 2.12.2023

E-Estoniax – Eesti pakutavad e-teenused pandi ühte portaali kokku

Aivar Pau
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Kuvatõmmis

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL) lõi portaali, kus on Eesti uuest brändist kantud rahnude ja Aino-fondi abil kokku pandud siinsete ettevõtete pakutavad e-teenused.

Veebilehele aadressiks on e-Estoniax.com ning see loodud kõigile tehnoloogiaettevõtetele oma firma, teenuste, toodete ja ekspordilugude esitlemiseks. Täht X portaali nimes tähendab ITLi teatel eksporti.

«Eesti on info- ja kommunikatsioonilahenduste päritolumaana kenasti tuntust kogunud, kuid selleks, et huvilised mujalt maailmast leiaksid teavet meie IT-ettevõtete ja toodete-teenuste kohta, on vaja seni loodut paremini esile tuua,» selgitas ITLi IKT-klastri juht Doris Põld.

Tema sõnul ootab portaal nüüd huviliste sisendit. Praegu on seda võimalust kasutanud umbes 30 ettevõtet. Veebilehel asuvalt maakera-animatsioonilt leiab eestlaste loodud IT-lahendusi samuti juba 30 riigist.

Portaal pandi püsti Euroopa Liidu regionaalarengu Fondi rahadega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles