Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

«Õigel kellal peabki tiks sees olema!»

AEGAONi käekell TABULA RASA. Eriti kõva kopsumahuga inimesed võivad, kell käel, kuni 50 meetri sügavusele sukelduda. «Meilt on küsitud ka üleni kullast kella ja seetõttu töötame kullast TABULA RASA kallal. See nõuab jooniseid ja rakist kulla valamise jaoks, kuna CNC-pingis seda ju ei tee – pärast oleks 700 grammi kullapuru masinas laiali,» selgitab AEGAONi disainer Janno Roodi. FOTO: Keit Kangro

AEGAONi isased käekellad ütlevad sõnagi lausumata, et nende kandja on iseteadlik ja jõuline. Aga kuidas sellised aksessuaarid sünnivad? Ja kes neid loovad?

Tellijale Tellijale

2012. aastal vaatas disainer Janno Roodi Elvis Presley videot «Always On My Mind». Ilusa muusika kõrval pälvis Roodi tähelepanu jõhkralt suur käekell, mis kattis märkimisväärse osa Presley käsivarrest. Kuna kiire guugeldamine näitas, et suuri käekellasid eriti ei toodeta, otsustas Roodi, et proovib ise sellise valmis ehitada. «Umbes aasta jooksul kulutasin iga vaba hetke õppimiseks – vaatasin YouTube’ist videoid või nokkisin ostetud käekelli lahti,» räägib ta.

Seejärel läks Roodi kalale. Peale lantide ja spinningu võttis ta kaasa suvesangari ja saatejuhi Kristjan Rabi ning rääkis talle oma ideest. «Alguses olin skeptiline: mis mõttes tahab keegi hakata Eestis käekellasid tegema? Aga kaotada polnud meil ju midagi. Pealegi oli Janno tehtud prototüüp nii äge ja erines kõikidest kelladest, mida varem näinud olin,» meenutab Rabi.

Tagasi üles
Back