Tallinna lennujaama tuleb krüptovärav

Viienda värava ehitustööd

FOTO: Aivar Pau

Tallinna lennujaamas algasid sel nädalal värava number 5 ümberehitustööd, mille tulemusel muutub see juba 1. detsembril ameeriklase Kevin Alexander Murcko asutatud krüptorahaettevõtte CoinMetro reklaaminurgaks.

CoinMetro on selle aasta veebruaris Tallinnas Fahle majja registreeritud 15 töötajaga ettevõte, millel  lisaks mõnikümmend arendajat mujal maailmas. Varem on see tähelepanu äratanud krüptoraha teemaliste tänavareklaamidega, mille plakatid vägagi sarnased Eesti erakondade omaga.

Murcko sõnul otsustas ta tuua CoinMetro tegevuse ja peakontori just Eestisse, kuna «Eesti tugev e-riigi kompetents ja ettevõtjasõbralik keskkond on kogu maailma mastaabis väga atraktiivsed».

Murcko tõi välja, et kuigi turud praegu liiguvad, on selle taga peamiselt varade järjepidev juurdetekkimine. «Spekuleerimine toimub eeskätt ikkagi krüptovarade hinna, mitte varade aluseks oleva tehnoloogia usaldusväärsuse tõttu. See, mida praegu näeme, on loomulik tsükkel, kuid ei tähenda seda, et krüptotööstusel puudub väärtus,» selgitas ta, miks ettevõte ei kahtle tehnoloogia vastupidavuses.

Kevin Murcko

FOTO: Erakogu.

Uues väravas saab ekraanidelt ülevaate reaalajas krüptoturul toimuvast. Samuti saab prognoosida puutetundlikel ekraanidel krüptoturu langusi ja tõuse reisija lennu maandumise hetkeks. Õige prognoosi korral on võimalik saada tasuta krüptoraha, millega CoinMetro platvormil oma kauplemiskonto avada.

Lennujaama ootealale on paigutatud ka spetsiaalne mündimasin, mis väljastab kuldse värvusega krüptomünte, mida saab meenena kasutada ja või vahetada XCMi ehk CoinMetro enda krüptovaluuta vastu. Samuti on ootealal CoinMetro ehk tõlkes nn mündimetroo stiilis istmed, mille taustaks näeb metrooakendest 3D-krüptomaastikku.

CoinMetro on esimeste voorudega kaasanud 7000 platvormi kasutajalt kokku 12 miljonit eurot.  Krüptovarade kauplemiskeskonda arendava ettevõtte eesmärk on ühendada blockchain-tehnoloogial põhinevad digitaalsed varad traditsiooniliste turgudega. CoinMetro taga on meeskond, kes on loonud ka rahvusvaheline valuutakauplemisplatvormi FXPIG.

Tagasi üles