Fotod: Amazon siseneb elektriautode turule

Rvian R1S elektrimaastur.

FOTO: Rivian

2020. aastaks üleni elektrilist maasturit lubav USA idufirma Rivian kaasas 700 miljonit dollarit ning suurimaks investoriks oli e-kaubandushiiglane Amazon.

Rivian hakkab luksuslike elektrimaasturite segmendis konkureerima Teslaga, kes on lubanud 2020. aastal tuua turule Model Y maasturi. Rivian on töötanud vaikselt elektriautode arendamise kallal juba 2009. aastast saadik ning esitles möödunud novembris toimunud Los Angelese autonäitusel esmakordselt oma R1T ja R1S maastureid. Idufirma äratas toona tähelepanu lubadusega anda oma sõidukitele üle 600-kilomeetrine sõiduulatus (seda kõige kallimate versioonide puhul).

Mõlema maasturi alghinnaks kujuneb hinnanguliselt 70 000 dollarit ja idufirma lubab neile anda ka vähemalt osalise isesõitmisvõimekuse. Maasturid kiirendavad ettevõtte sõnul nullist saja kilomeetrini tunnis alla kolme sekundiga ja nende kallal töötavad mitmed endised McLareni insenerid.

Rivian ei avaldanud, kui palju Amazon täpselt ettevõttesse investeeris, kuid toonitas, et nad jäävad eraldiseisvaks firmaks.

Amazoni investeering näitab aga ilmekalt, et konglomeraat pürgib üha jõulisemalt transpordisektorisse. Internetigigant investeeris hiljuti ka isesõitvate autode tehnoloogiaid arendavasse idufirmasse Aurora, mis kaasas investoritelt 530 miljonit dollarit.

Rivian R1T.

FOTO: Rivian

Rivian R1T

FOTO: Rivian

Rivian R1S.

FOTO: Rivian

Tagasi üles
Back