IT-ettevõtte juht: võõrtöötajaid ei ole enam raske Eestisse saada

Finestmedia kontor

FOTO: Erakogu

Eesti on maailmas oma IKT-sektori kõrge arengu ja laiade võimaluste poolest väga tuntud ning väljakutseid otsivaid inimesi ei ole kuigi raske veenda siia tulema, leiab IT-ettevõtte Finestmedia juht Priit Penjam.

«Andekad inimesed tulevad siia tundega, et neil on siin võimalik oma oskusi realiseerida, nad saavad siit väärtuslikke kogemusi ja uusi teadmisi, kontakte ning et siin tehakse inspireerivaid projekte,» ütles Priit Penjam.

Ta märkis, et Eestisse soovitakse tulla ka seetõttu, et siinse IKT-sektori keskmine palgatase on väga heas suhtes kohaliku elukallidusega. Näiteks, kui vaatame Soome ja Eesti IKT-sektorit, siis Eesti palgatase on tasahilju Soome tasemele järele jõudmas, samas kui elukallidus on Soomes märkimisväärselt kõrgem.

«Muidugi on neid, kelle jaoks on Eesti vaatamata suurtele saavutustele IT-valdkonnas jätkuvalt ääremaa ning siinse kliima ja kultuuriga on kaugematest maadest tulijatel samuti keeruline kohaneda,» lisas Penjam.

Geograafilise asendi suhtes on Eestil raske midagi ette võtta, küll aga on tema sõnul selgelt näha, et inimesed võtavad siia tulekut kaaludes arvesse seda, millised on lennuühendused Tallinnast, et nad saaksid oma sõpru ja lähedasi külastada.

«Rääkides kitsamalt IT-sektori tööjõupuudusest on võtmeküsimus siiski ennekõike selles, kuidas suudame siinset haridussüsteemi korraldada ümber selliselt, et ülikoolidest väljuvad kohalikud noored vastaksid tööandjate ootustele,» lisas Penjam.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi IKT-programmi põhjal on seatud eesmärk värvata Eestisse nelja aastaga 2000 IT-valdkonna väliseksperti, millest 2017. aastal suudeti leida 263 ning eelmisel aastal 455 töötajat.

Tagasi üles