Ukrainlased põllul, aga maaülikool raskustes Eesti tudengite leidmisel

Esimestel päevadel on lavatsilt maasikate korjamine suhteliselt lihtne: traktor liigub ühtlases tempos, suurt kiiret ei ole ja tütarlaps kaalu juures saab rahulikult igasse kasti viis kilo marju kaaluda. Paari nädala pärast on töö hoopis teine, sest marju tuleb palju rohkem ja masin liigub suisa teosammul. Pildil Puide talu maasikapõld.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Eesti Maaülikooli on sunnitud 5. augustil  avama täiendava vastuvõtu osale eestikeelsetele õppekavadele, kuna neis on täitmata jäänud õppekohti.

Ülikooli teatel toimub bakalaureuseõppes vastuvõtt järgmistele õppekavadele: aiandus, metsandus, puidutöötlemise tehnoloogia, põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine, tehnika ja tehnoloogia ning vesiehitus ja veekaitse.

Kandideerima on oodatud nii äsja keskhariduse omandanud gümnaasiumi- ja kutsekoolilõpetajad kui edasiõppevõimalusi otsivad täiskasvanud õppijad ning vastuvõtutingimused on samad kui korralise vastuvõtu puhul.

Magistriõppesse toimub täiendav vastuvõtt õppekavadele, millel on 1. augusti seisuga täitmata õppekohti. Avaldusi saab kohtade olemasolul esitada 5.–25. augustil.

Eesti põllumehed on aga raskustes kohaliku tööjõu leidmisel ning viimase trendina tuuakse põldudele appi töölisi Ukrainast.

Tagasi üles