P, 4.06.2023

Eramu soojustamine

Saint-Gobain
Facebook Twitter
Foto: Shutterstock

Valdav osa eramajadest ehitatakse tänapäeval plokkidest. On nendeks siis Fibo-, betoon- või poorbetoonist plokid, kõik nad vajavad täiendavalt soojustamist.

Enimlevinud lahendus selliste hoonete soojustamisel ja viimistlemisel on soojusisolatsiooni-liitsüsteemid (SILS) ehk kõnekeeles „õhekrohv-fassaadid“. Kuigi soojustusmaterjalide valik on mitmekesine, kasutatakse valdavalt siiski vahtpolüstüreenist (ehk EPS) või mineraalvillast isolatsiooni. Küll aga on konkreetsest soojustusmaterjalist sõltumata nende ülesehitus enamasti sama:

  1. Kandev konstruktsioon (nt Fibo3 või Fibo5)
  2. Seinale liimitud soojustus (EPS/ mineraalvill/ fenoolplaat vmt)
  3. Kinnitustüübel
  4. Armeerimissegu koos armeerimisvõrguga
  5. Dekoratiivkrohvi kruntvärv
  6. Dekoratiivkrohv
  7. Vajadusel täiendavalt fassaadivärv Kasutatav SILS lahendus peab olema alati süsteemne ja ühe tootja poolt pakutav. Ainult sellisel moel saab klient olla kindel, et kõikide materjalide sobivust ja koos toimivust on testitud ning selle kohta on väljastatud ka vastav süsteemi sertifikaat.

Üks oluline komponent isolatsioonisüsteemi ehitamisel on armeerimissegu, mis tagab fassaadile kõik olulised tehnilised näitajad. Kvaliteetseimad ja kestvad terviklahendused peaksid olema läbinud 100 külmatsükli testi, mis meie heitlikus põhjamaises kliimas on kriitiliselt tähtis.