Talve kinnitas, et kõik elanikelt saadud taotlused lähevad arvesse. «Siin pole mingit küsimust üldse, suur töö on ju ära tehtud,» rõhutas riigikogu liige.
Talve sõnul korraldab E-Eesti toetusrühm koos omavalitsuste ja MKMiga 6. novembril ühisistungi, et arutada, kuidas saab kõige efektiivsemalt edasi minna olukorras, kus on ilmnenud uued asjaolud.
«Tähtis on see, et inimene saab interneti, mitte see, kas seda teeb üleriigiline struktuur või keegi teine,» lisas Talve.
KOMMENTAAR
Olav Harjo, omavalitsuste digiprojektide käivitaja
Viimase kahe aasta jooksul oleme teinud tööd selle nimel, et kiired internetiühendused ka maapiirkondades inimeste kodudesse jõuaksid.
Kui veel mõnda aega tagasi oldi arvamusel, et maainimesed ei soovi kiiret interneti ning seda ei ole majanduslikult võimalik ka neile ehitada, siis praeguseks on olukord kardinaalselt muutunud.
Oleme tänaseks tõestanud, et huvi kvaliteetsete lairibaühenduste järele on suur ning ka nende rajamine on rahaliselt võimalik.
Kuidas hakkab mõjutama MKMi otsus jagada 20 miljonit eurot avaliku konkursi korras kõikidele soovijatele edasisi arenguid, on raske prognoosida, kuna ei ole teada veel rahajagamise tingimused.
Võib-olla peavad nüüd need maakondlikud Digiprojektid, kes on teinud ära väga suure töö ja kogunud sooviavaldusi juba enam kui poolesaja tuhandelt majapidamiselt, konkureerima suurte telekomide või riigiettevõttega.
Aga võib-olla saavutatakse ka mõistlik kokkulepe osapoolte vahel.