Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

FBI hoiatab eestimaiseid ostjaid orkaanis ligunenud autode eest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Erik Henno
Copy
Orkaan.
Orkaan. Foto: AP / Scanpix

FBI tegi Eesti kolleegidele hoiatuse: Ameerikast saabuvad läbi Ida-Euroopa riikide sõidukid, mis on tunnistatud sõidukõlbmatuks.

Eestis on esimesed heausksed ostjad juba ka haneks tõmmatud, vahendas Reporter.ee videolõik.

«Poolas on alustanud tegevust mitmed grupeeringud, kelle eesmärgiks on USA sõidukite importimine Eestisse ja ka teistesse Ida-Euroopa riikidesse,» rääkis ARKi avalike suhete juht Timo Vijar. «Probleem on selles, et need sõidukid on USAs juba arvelt maha kantud või ei ole enam sõidukõlbulikud - nad on jäänud orkaani kätte ning kõik elektrisüsteemid on kasutuskõlbmatuks muutunud.»

Kuigi need autod on Poolas üles putitatud, ei ole need liiklejale ohutud.

Ookeani soolane vesi on autole nii ohtlik, et varem või hiljem hävitab see ka kõige paremini kaitstud pleki, teatas uudistesaade.

Märksõnad

Tagasi üles