Zone.ee küsib .ee domeeni registreerimise eest 369 krooni

FOTO: SCANPIX

Eesti suurim domeenide registripidaja Zone Media (Zone.ee) avalikustas esimesena .ee-lõpuliste domeenide registreerimise lõpphinna ja teatas ühtlasi registrilepingu sõlmimisest Eesti Interneti Sihtasutusega (EIS).


5. juulil ja peale seda registrisse kantavatele Eesti maatähisega domeenidele hakkab kehtima hind 307 krooni ja 50 senti, millele lisandub käibemaks. Kokku seega 369 krooni.

«Domeeni registreerimise hinna peamine komponent on 285-kroonine registritasu, mida nõuab meilt EIS. Märkimisväärselt kõrge registritasu tõttu oleme sunnitud .ee-lõpuliste domeenide registreerimist esialgu teiste teenuste arvelt doteerima.

Kui me seda ei teeks, võiksid tarbijad hinnašoki tõttu hakata Eesti maatähisega domeenidest loobuma,» selgitas hinna kujunemise tagamaid ettevõtte tegevjuht Martti Varik.

Kuni juuli alguseni on .ee domeene jätkuvalt võimalik registreerida tasuta, kuid 5. juulist algava ja kuus kuud kestva üleminekuperioodi käigus tuleb ka kõik seni Eestis registreeritud ligi 80 000 domeeni ümber registreerida.

«Vältimaks suurt tormijooksu juuli alguses, tahaksime taotlusi hakata peagi vastu võtma, kuid seda ei saa teha seni, kuni EIS ei ole avalikustanud blokeeritud ja reserveeritud domeenide nimekirju ja ülddomeenides domeeninime registreerimise eritingimusi.

Kuna need on domeenireeglistiku lahutamatuks osaks, ei tohiks nendeta ükski registripidaja taotlusi veel vastu võtta,» lisas Varik.

Uus domeenide registreerimise kord toob lisaks hinnale endaga kaasa muidki olulisi muudatusi: üks isik võib endale registreerida mitu domeeni; domeene saavad endale registreerida ka eraisikud; domeene saavad registreerida välismaised registreerijad; domeeni registreerimine muutub tähtajaliseks (1 aasta).

Varik juhtis ka tähelepanu asjaolule, et vastavalt Eesti Interneti Sihtasutuse nõuetele tuleb kõikide registreerijate isik tulevikus tuvastada.

Seega on soovitatav, et igal domeeni registreerijal oleks käepärast kehtiv ID-kaart või Mobiil-ID, koos autentimiseks ja allkirjastamiseks vajalike koodide ja riistvaraga.

Tulles vastu neile, kes siiski peaksid soovima oma senisest domeenist loobuda, langetab Zone Media ühtlasi vähemalt kolmeks kuuks märkimisväärselt Euroopa Liidu tähisega EU-lõpuliste domeenide registreerimistasu.

Tagasi üles