/nginx/o/2010/09/17/434015t1ha687.jpg)
Hoolimata juba sooritatud testisõitudest ei plaani Bentley lähiajal varustada oma mudelivalikusse kuuluvaid autosid diiselmootoritega.
Bentley juhatuse esimees Franz-Jozef Paefgen kinnitas, et diiselmootoreid prooviti Bentley testiautodel, kuid ostjate vähene huvi ei võimalda neid reaalselt müügile tuua, edastab Whatcar.ee.
Tõenäoliselt olid testimise all Volkswageni kontserni suuremad diiselmootorid, mis on praeguseks aga seoses karmistuvate keskkonnanõuetega tootmisest juba maha võetud.
Peatselt rakenduvad Euro 6 keskkonnanõuded teeksid aga olemasolevate diiselmootorite sellega vastavusse viimise väga kulukaks.
Lisaks on USA ja Jaapani turgudel, mis on Bentley jaoks olulised, eelarvamus diiselmootoriga sõidukite suhtes. Samuti ei ole diislitest eriti huvitatud Hiina autoostjad.