Meie mõistes oleks samaväärseks teenuseks Facebook Messenger, kui sellega saaks poes oma toidukoti eest maksta. WeChat'i suureks konkurendiks sealsel turul on Alipay, mille kaudu saab sõpradele ülekandeid teha, arveid maksta ning isegi korteri eest üüri tasuta.
Kuna telefonide hinnad on Hiinas väga soodsad, ei oodata uue telefoni soetamiseks seni, kuni vana hakkab katki minema või kuni siduv leping läbi saab. Telefonid nagu Xiaomi Mi Note on poole soodsama hinnasildi juures riistvara poolest võrreldavad näiteks iPhone 6'ga, mille kasutajad oma telefoni samuti igal aastal uuema mudeli vastu ümber vahetavad.
Operatsioonisüsteemid muutuvad järjest paremaks
Mujal maailmas peavad telefonitootjad oma tarkvarauuendused kõigepealt saatma kohalikele operaatoritele, mistõttu nende väljalaskmise aeg kasutajatele pikeneb. Hiina telefonitootja Xiaomi on suutnud sellest takistusest mööda minna ning laseb oma seadmete testijatele uuendusi välja lausa iganädalaselt; tavakasutajad saavad uuendusi igakuiselt.
Tootja võtab kuulda ka kasutajate endi ettepanekuid ning ideid tarkvara muutmiseks. Nii on näiteks loodud võimalus lukustusekraanilt kodunuppu all hoides sisse lülitada taskulamp.
Televisiooni tarbitakse telefonidest
Teleteenuste tarbimiseks on hiinlased välja mõelnud erinevaid ärimudeleid, mis võimaldaksid kasutajatel tasuta striimida ka selliseid hittseriaale nagu näiteks "Troonide mäng". Teenused nagu Youku Tudou ja iQiyi maksavad autoriõiguste omanikele reklaamimüügist teenitud tulu ning kasutajad, kes tarbivad sama teenuse tasulist versiooni, saavad filme ja seriaale vaadata reklaamivabalt.