Kasutajakogemus: Sony Xperia Z5 Compact – välkkiire ja väga hea kaameraga

, Digitarga toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Veekindel Sony Xperia Z5 Compact on käes mugav ja teeb väga häid pilte.
Veekindel Sony Xperia Z5 Compact on käes mugav ja teeb väga häid pilte. Foto: Tõnn Kuuli

„Mulle meeldis, et telefon on välkkiire,“ räägib Sony Xperia Z5 Compacti esimesest kasutuskogemusest ajakirjanik ja toimetaja Margus Mihkels tehnoloogiaportaalile Digitark. „Näib, et protsessor on väga võimas. Samas tundus, et võimsusele maksab lõivu mugavus – juba kümnesekundilise video vaatamisega läks telefon tuntavalt kuumaks.“

„Kuidagi ei saa üle ega ümber kaamerast,“ kiidab Mihkels. „Väga kiire autofookus, hea värvilahutus. Ka torkas silma, et värvid olid ühesugused nii telefoni- kui ka arvutiekraanil (või oli moonutus tavakasutaja jaoks tähtsusetu).“

Sama käib tema sõnul ka Sony Xperia Z5 Compacti ekraani kohta. „Mis tahes videot – olgu Hollywoodi tipptasemel multikas või BBC loodusdokk – selliselt ekraanilt vaadata on puhas rõõm. Väga ilus, heade värvidega ja terav pilt.“

Mihkelsi sõnul on vähemalt tunde järgi telefoni aku väga vastupidav. “Kasutasin täis laaditud telefoni rohkem kui kaks päeva peaaegu harjumuspärasel moel ja aku ei tühjenenud vist poolenigi. Praegusel telefonil olnuks akust järel vast 30 protsenti.“

Op-süsteem tundus Mihkelsile aga imelik. „Oma telefonis on märksa vanem versioon (Android 4.4.4.), mis aga tundub minusugusele „vanainimesele” loogilisem ja mugavam. Ilmselt on Android 5.1 (Lollipop) sedavõrd intuitiivne, et mina ei oska arvatagi, kui lihtsalt saab mõnda asja teha. Kasutanuks ma Z5-t natuke kauem, oleksin sellega ilmselt harjunud ja oleksin nüüd oma telefoniga hädas. Olin Z5-t kasutades umbes samasuguses olukorras nagu üks Eesti seltskonnategelane, kes veel 2005. aasta paiku kirja meiliprogrammis valmis kirjutas, siis välja printis ja faksiga adressaadile läkitas,“ muigab ta.

Z5 väike versioon (Compact) oli Mihkelsi sõnul tema käe jaoks küll tiba väike, aga sellest hoolimata mõnus käes hoida. „Põhjamaiselt veidi nurgeline, paraja kaaluga, toekas. Suurem mudel istuks ilmselt väga hästi pihku ning passiks kenasti minu suure ja kohmaka pöidlaga,“ demonstreerib Mihkels.

Pane end kirja Digitarkade Klubisse ja saa uutest telefonimudelitest ja testidest esimesena teada!

Vaata ka videot:

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles