Helitugevust peale keerates on muna võimeline ilma eriliste moonutusteta päris valju lärmi tegema, aga nagu näitasid testid AC/DC ja Rammsteiniga, jääb see vali heli kuidagi hõredaks. Niisugust kuulajale peale vajuvat füüsiliselt tajutavat heliseina, nagu nende artistide looming eeldab, ei suuda R7 tekitada.
Samal ajal ei maksa selle helikvaliteedi tagaajamisega üle piiri minna. Alan Parsons (muusik, aga ka Pink Floydi «Dark Side of the Moon» helirežissöör) ütles kord: «Audiofiilid ei kasuta oma seadmeid sinu muusika kuulamiseks, nad kasutavad sinu muusikat, et kuulata oma seadmeid.»
Ühte muna pole majapidamisse minu meelest mõtet soetada või kui, siis disainielemendina Eero Aarnio konjakitooli ja Konstantin Grcici Mayday lambi kõrvale. Mitu, omavahel ühendatud muna, mis erinevates ruumides sama või erinevat heli mängivad või koostöös ruumilise helipildi loovad, on palju mõttekam lahendus, aga läheb üsna kalliks.
- Ilus välimus
- Ei tekita ruumi inetuid juhtmeid ega veel üht kaugjuhtimispulti
- Ühtlane, ruumi täitev heliväli
- Puudub vajadus muusika kuulamiseks «sweet spoti» otsida
- Hind
- Kohmakas telefonirakendus
- Bassiesitus pole piisavalt täpne
- Ei sobi keerulise muusika ega täpset stereopilti nõudvate salvestuste esitamiseks
Samsung R7 tehnilised andmed
Mõõtmed ja kaal 181 x 422 x 181 mm; 3,4 kg
Hind 399 eurot, tarbitav võimsus 24 vatti
Taasesitatavad heliformaadid
- AAC DRM-vaba
- MP3 320 kbps
- WAV 192 kHz / 24 bit
- OGG
- WMA
- FLAC 192 kHz / 24 bit
- AIFF 192 kHz / 24 bit
- ALAC 192 kHz / 24 bit
Salvestasime koos videotestiga monomikrofoni (samasugune, millega me videointervjuusid teeme) abil ka helinäiteid erinevas stiilis muusikast, kuid objektiivsuse huvides neid testi ei lisanud. Kasutatav tehnika ja salvestusviis ei annaks niikuinii mingit reaalset ettekujutust, milleks muna võimeline on ja meil puudub kontroll selle üle, millise tehnikaga vaataja seda pakitud heli teises otsas kuulab.