Putini poolt reklaamitud telefonitootja üritab trügida Hiina turule

Topeltekraaniga YotaPhone 2.

FOTO: SCANPIX

Venelaste tehnoloogiaettevõte Yota keskendub järgmisel aastal müügile tuleva kolmanda generatsiooni nutitelefoniga YotaPhone 3 Hiina turule, kirjutab Bloomberg.

Käesoleva aasta alguses teatas ettevõte, et soovib hakata oma kahe ekraaniga telefoni müüma USA turul ning Venemaa valitsus nimetas seda  ametlikult «tõsiseks ohuks Apple´i iPhone´idele.»

Nüüd aga on ettevõte suunanud oma pilgu USA asemel Hiinasse. Oma panuse Yotaphone´i turundamisele andis ka Venemaa president Vladimir Putin, kes kinkis hiljuti oma Hiina kolleegile Xi Jinpingile YotaPhone´i teise generatsiooni mudeli.

«Peale kingituse üleandmist saime me Hiinast oma sotsiaalmeediakanalitele tohutult fänne juurde,» rääkis Bloombergile Yota tegevjuht Vladimir Martõnov. «Me oleme jälginud USAt ja Hiinat ning mõistnud, et ilmselt on meil rohkem edu loota Hiinas.»

Selleks, et järgmisel aastal turule tuleva kolmanda generatsiooni mudeli hinda madalamale tasemele tuua, on ettevõte hakanud tootmisel koostööd tegema mitmete Hiina tehnoloogiafirmadega, teiste seas ka ZTEga. Yotaphone 3 hind peaks jääma umbes 550 dollari suurusjärku.

Kuigi Hiina on maailma suurim nutitelefonide turg, on see liikumas kiire tempoga küllastumise suunas. Mullu kasvas see uuringufirma IDC andmetel 19,7 protsenti, kuid tänavu peaks kasvuks olema vaid 1,2 protsenti.

Sama uuringufirma andmetel müüs Yota mullu maailmas kokku vaid 100 000 telefoni.

Ettevõtte praegune tippmudel, Androidi kasutav YotaPhone 2 on varustatud esiküljel 5-tollise 1080p AMOLED ekraaniga, tagaküljelt leiab aga e-lugeritelt tuttava must-valge e-tindi ekraani, kus saab 4,7-tollise diagonaaliga pinnal kuvada energiasäästlikult erinevate rakenduste teavitusi ja tekstiinfot.

Muutmälu on seadmel 2 GB, protsessoriks on Qualcommi  neljatuumaline Snapdragon 801, kaamera on 8MP.

Tagasi üles