Siiamaani on olnud üheks takistuseks e-residentsuse kasutatavuse juures tõsiasi, et Eestis ettevõtlusega tegelemiseks vajaliku pangakonto loomiseks peab isik füüsiliselt Eestisse tulema, siis seadusmuudatuste kohaselt võimaldataks krediidiasutustel soovi korral viia isikutuvastus läbi infotehnoloogiliste vahendite teel.
Seda juhul kui järgitakse nelja tingimust – isikusamasuse tuvastamiseks kasutatakse infotehnoloogilisi vahendeid, mis võimaldavad protseduuri salvestada ja seda taasesitada, isiku tuvastamiseks kasutatakse Eesti Vabariigi väljaantud digitaalseks isiku tõendamiseks ettenähtud dokumenti, isiku tuvastamiseks kasutatakse isikut tõendavate dokumentide andmekogusse kantud isiku tuvastamise andmeid ja krediidiasutus järgib tugevdatud hoolsusmeetmeid.
Juhul kui krediidiasutused tuvastavad isiku kaudselt, peab kohaldama tugevdatud hoolsusmeedet – tehinguga seotud esimese makse peab tegema konto kaudu, mis on avatud tehingus osaleva isiku või kliendi nimel krediidiasutuses, kes on registreeritud või kelle tegevuskoht on Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigis või riigis, kus kehtivad rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduses sätestatuga võrdväärsed nõuded.
Lisaks antakse krediidiasutustele õigus e-residendiga sõlmitud leping etteteatamistähtaega järgimata erakorraliselt üles öelda juhul, kui isik kaotab oma e-residentsuse või ilmnevad asjaolud, mis peaks viima e-residentsuse ära võtmisele.
Samuti muudetakse pangaliidu ettepanekul pangasaladuse mõistet ja avaldamise tingimusi nõnda, et krediidiasutusele antakse õigus avaldada PPA-le infot, et e-residendiga on avatud või suletud pangakonto. Eesti pangaliidu esindaja sõnul tuleneb muutus tehnilisest aspektist, kui pank küsib PPA-lt e-residendi kohta andmeid, saaks PPA lepingu sõlmimisest nagunii teada. Kui krediidiasutuses tulevad ilmsiks asjaolud, mis võiksid olla aluseks e-residentsuse ära võtmiseks, peab asutus sellest PPA-d teavitama.