Põhjus sellisteks sammudeks on väga lihtne - seni ei olnud sisuliselt üheski Kagu-Aasia riigis võimalik Eesti saatkondade puudumise tõttu e-residendiks saamise taotlusi sisse anda – selleks oleks pidanud ette võtma pikki lennureise näiteks Pekingisse või Delhisse.
Teiseks ei võimalda Eesti seadused ikka veel avada pangakontosid ilma, et tulevane klient vähemalt korra-kaks pangakontoris füüsiliselt kohal ei käiks. Rahandusministeerium on kontode loomist läbi teleteenuste leevendavad seadusemuudatused küll algatanud, kuid nende jõustumise aeg ei ole veel teada.
Seega võetigi vastu otsus, et Eesti konsulaarametnikud hakkavad e-residentide säästmiseks pikkadest lennutundidest kord kvartalis ise sõitma Aasia tiigriks kutsutavasse Singapuri ja ka maailma tehnoloogiapealinna San Franciscosse, et e-residendiks saamise avaldusele heakskiidu saanud inimestele nende digiID-kaardid ise kohale viia.
«Esimene konsulaarmissioon toimub USA läänerannikule veebruari lõpus ja esimene konsulaarmissioon Singapuri aprilli alguses. Edaspidi toimuvad konsulaarmissioonid vastavalt vajadusele, tõenäoliselt kaks korda aastas, vajadusel iga kolme kuu tagant,» ütles Katre Kasmel EAS-ist Postimehele.
See sõltub sellest kui suur on e-residentide digi-ID-de nõudlus ja kas lisaks e-residentide kaartide üleandmise vajadusele on piirkonnas Eesti kodanikke, kes vajavad konsulaarteenuseid. Enamiku konsulaarmissioonidest viivad läbi USA ja Hiina välisesinduste kui lähimate välisesinduste töötajad.
Kasmel rõhutas, et Singapuri mineku üks eesmärke leida koostööpartnereid – olla ligipääsetav maailma ühe juhtiva startup-ettevõtete arenduskeskuse arendajatele ja teenusepakkujatele, kes võiks olla huvitatud e-Residentsuse platvormi võimaluste kasutamisest oma teenustes.