Ieva Ilves: tehnoloogia kõrval tuleb näha kunsti - video

Ieva Ilves Garage48 üritusel kõnet pidamas

FOTO: Kuvatõmmis

Kogu tänapäeva maailm keerleb ümber innovatsiooni, kuid tehnoloogia arendamise kõrval on vähemalt sama oluline on selle disain ja kasutajakogemus, ütles Läti kaitseministeeriumi küberjulgeolekupoliitika koordineerimisosakonna juht ja Eesti presidendi abikaasa Ieva Ilves nädalavahetusel Tartus peetus kõnes.

Ürituse Garage 48 Hardware & Arts  žürii töös osalenud Ieva Ilves märkis küll sarnaselt varem öeldule, et avalik roll on tema jaoks uus ja ta pole harjunud üritusi avama, kuid tõdes, et just sel sündmusel osalenud sihtrühm on tõenäoliselt see, mis võrreldes teistega on tema kohta midagi ka varem kuulnud.

Ilvese sõnul on paljud säravad pead - meie riigid loonud ja neid arendanud inimesed nii Lätis kui Eestis - tulnud just Tartu ülikoolist – läti keeles linnast nimega Tērbata. Seetõttu oli tal hea meel, et järjekordse Garae48 ürituse toimumiskohaks oli just Tartu ülikool.

«Kogu maailm kujutab endast praegu innovatsiooni. Näen tihti, et kui räägime innovatsioonist, siis mõtleme vaid tehnoloogiliste võimalustele, kuid tegelikult on see väga palju seotud disaini ja kunstiga,» ütles Ilves.

«Võtame või iPhone’i – kui see tuli, siis ei toonudki see niivõrd maailmale uut tehnoloogiat kui disaini ja arusaamist sellest, kuidas inimesed üht telefoni võiksid kasutada. Et see on seade inimestele,» lisas Ilves.  « Tehnoloogia ja disainikunst peavad käima käsikäes.»

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartu Ülikooli Physicumis kolmandat korda uusi riistvaralisi tehnoloogialahendusi otsiv arendusnädalavahetus Garage48 Hardware & Arts, kus 150 inseneri, tarkvaraarendajat, loomeinimest ja turundajat mõtlesid 48 tunni jooksul välja uusi nutikaid seadmeid.

Vaata Ilvese esinemist allolevas videos algusega 1:37:30

Tagasi üles