Tulen paari lausega selle helistamisvajaduse absurdsuse juurde tagasi päris kirjatüki lõpus, aga esmalt mõned mõtted seoses selle seadmega, mis täispikkuses kannab nime Samsung Galaxy S7. Lühidalt sissejuhatuseks tuleb tõdeda, et GS7 muudab oma rakenduste ja lisavidinate armeega ühenduses olemiseks, infoväljas seiklemiseks, hetkede jäädvustamiseks ja jagamiseks, pilvetamiseks, virtuaalses reaalsuses seiklemiseks millekski selliseks, mis muudab selle kõige uskumatult iseenesestmõistetavaks.
Kui ma mõne nädala eest selle seadme tutvustusürituselt lahkusin, siis märkasin end tahtmatult õlgu kehitamas. Vee- ja tolmukindel – selles pole midagi uut. Kumer ekraan või tagakülg – vähemalt aasta vana uudis. Jätkuvalt parim kaamera konkurent Sonylt – OK, väga hea. Uus protsessor, parem aku, rohkem mälu – neid ju lausa nõuti.
Kuskil peab olema midagi veel. Midagi, mis teeb sellest seadmest toote, mille kohta tahaks kolleegi tsiteerides öelda, et kui kujutada ette maailma, milles oleks vaid üks nutitelefon, siis võiks see olla just S7. Asugem otsinguile.
Ütlen kohe ära, et valisin endale testimiseks justnimelt lamedapoolsema ekraaniga mudeli S7, mitte selle edge-versiooni. Mäletan möödunud aastast, et kumer ekraan ja sellega kaasaskäiv 5,5-tolline ekraan olid lihtsalt ebamugavad kasutada ja ma ei taha selle kogemuse kordamisele enam aega kulutada.
Niisiis: ülitäpselt paras ja pöidlaga hallatav 5,1-tolline ning peaaegu lame ekraan. Justnimelt peaaegu – üleminek alumiiniumist metalläärisele on saanud mõõduka portsjoni elegantselt tagasihoidlikku kumerust, täpselt nii vähe ja palju, et lõpptulemusena saavutada igati positiivne tunnetus. Liiatigi, kui see haakub märgatavalt jõulisema kumerusega tagaküljel, mis teeb seadme lihtsalt väga hästi kätte sobituvaks.