Järjest rohkem oleme valmis mugavate teenuste ja funktsioonide nimel andma erinevatele firmadele oma kontakte, paroole, luba sisse lülitada mikrofoni ja võimaldama ligipääsu fotodele ning meilidele, kirjutab Hardi Keerutaja sinu moodi tehnoloogiaportaali Digitark digielustiili külalisblogis.
Signali äpp tagab tõeliselt turvalise netisuhtluse
Aeg-ajalt, kui pereringis tuleb jutuks mõni "uudne" suhtluskanal nagu Messenger, Whatsapp või Skype, olen tähele pannud, et vanemate inimeste jaoks on kohe esimene küsimus turvalisus ja sealtmaalt ka huvi kaob, kirjutab Keerutaja Digitarga digistiiliblogis. Paranoilised on tema sõnul ka paljud noored, kellel on kleepsud läpakakaamera ees (aga huvitaval kombel mitte telefonide selfie-kaameratel).
Kes aga kuidagi ei kannata, et tema öeldud laused või muud andmed võivad langeda halbadesse kätesse, siis on välja mõeldud rakendus Signal, mis kasutades krüpteerimist, tagab eriti turvalise suhtluse.
Seda saab teha nii tekstina klassikalises chati-vormis või kõnedena. Programmi turvalisust hinnatakse lausa sõjaväe tasemele. Seda kasutab küber-paljastaja Edward Snowden ja paljud teised, kelle jaoks on lausa eluliselt oluline garanteerida, et midagi ei satuks kolmandatesse kätesse.
Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!
- Sul on ka teema pakkuda? – räägi meile sellest!
- Kuidas olla Digitargem?