Otseülekanne: IT-tippspetsialistid räägivad küberkuritegevuse hetkeseisust

Summit 2016

FOTO: Ürituse korraldajad

Tallinnas toimub täna võrgunduse ja infoturbe summit, kus mitmete ettevõtete IT-juhid räägivad lahti viimasel ajal üha olulisemaks muutuvatel küberturvalisuse teemadel.

Postimees teeb üritusest algusega kell 9 selle uudise vaates kogu päeva vältava otseülekande, ürituse kava asub siin

Summiti avaettekande teeb siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuse IT turvajuht Toomas Bergmann, kes räägib infoturbe ohtudest era- ja avalikus sektoris.

Sellele järgneb vestlusring infoturbe väljakutsetest erineva suuruse ja profiiliga organisatsioonides, millel osalevad lisaks Toomas Bergmannile SEB Baltikumi IT-turvajuht Kaido Raiend ja Riigi Infosüsteemide Ameti analüütik Anto Veldre.

Maanteeameti infotehnoloogia osakonna süsteemihalduse talituse juhataja Jaan Kask räägib homme maanteeameti kogemusest tulemüüri- ja VPN lahendusest teenusena. Põhja-Eesti Regionaalhaigla IT-juht Kristjan Hinn räägib aga, kuidas tagada turvaline WiFi võrk suures organisatsioonis.

James Tucker Intel Security'st kõneleb sellest, mis saab siis, kui lunaraha nõudev viirus (ransomware) võtab üle Rootsi tervishoiuasutuse.

Summiti lõpuettekande teeb NATO Küberkaitsekeskuse juht Sven Sakkov, kes räägib Baltimaade ja NATO koostööst küberturvalisuse vallas ning sellest, kuidas kaitsestruktuuride välised organisatsioonid saaksid omalt poolt küberturvalisusesse panustada.

Võrgunduse ja infoturbe summit toimub 7.aprillil SpaceX sündmuskeskuses Ülemiste City’s.

Tagasi üles