Jaapani valitsus, Toyota ja Nissan hakkavad üheskoos intelligentseid kaarte arendama

Nissani logo.

FOTO: AFP/SCANPIX

Jaapani valitsus hakkab koos autotootjate Toyota ja Nissaniga ning kaarditootjatega arendama ja standardiseerima autonoomsete autode jaoks mõeldud intelligentseid kaarte, kirjutab Reuters.

Initsiatiiv peaks uute kaartide näol esimesi vilju kandma juba 2018. aastal.

Autotootjad on väga huvitatud intelligentsetest kaardisüsteemidest, kuna need pakuvad infot isesõitvate sõidukite autonoomsetele juhtimissüsteemidele. Pea kõik suuremad turuosalised testivad autosid, mis on varustatud ümbrust skännivate sensoritega, hoides silma peal liiklusel ja teetingimustel. Kogutud infot on võimalik omakorda jagada teiste samade kaardisüsteemide kasutajatega.

Sellistest süsteemidest on huvitatud pea kõik suuremad turul tegutsevad autode ja autodetailide tootjad ning tehnoloogiafirmad.

Mäletatatavasti ostsid Mercedes, Audi ja BMW mullu Nokialt 2,5 miljardi euro eest kaardiüksuse HERE, et arendada üheskoos teenust, mis suudaks konkurentsi pakkuda Google´i digikaartide ärile.

Mercedese omanik Daimler kinnitas möödunud nädalal, et Microsoft ja Amazon on näidanud üles huvi HEREs väikeosaluse omandamise vastu. Reedel teatas ka autodetailide tootja Bosch, et uurib Saksa autohiidudelt kaardiettevõttes osaluse soetamise võimalusi.

Tagasi üles