Taiwani telefonitootjal HTC-l pole viimastel aastatel läinud mitte just kõige paremini, kuid peagi maailmale esitletav uus lipulaev nimega HTC 10 võib ettevõtte taas maailma suurte tegijate sekka pildile tõsta.
Esimene ülevaade: HTC 10 võib osutuda «perfektseks telefoniks»
HTC on telefone tootnud juba ligi 20 aastat, kuid kõrgklassi seadmete osas pole viimasel ajal jõutud kaugetki sellise peenhäälestatud täiuslikkuseni nagu maailma TOP3 kuuluvad Samsung, Apple ja Huawei. Pole neil seadmetel olnud tipptasemel kaameraid, imeterava pildiga ekraane ega superidisaini, vahendab portaal Android Central.
HTC globaalse marketingi juht Darren Sng iseloomustas uut telefoni lausa väljendiga «perfektne 10» - universaalne täiuslikkus, mitte lihtsalt üks või teine hästi õnnestunud komponent. Aga Mida siis Hiina provintsitootja uus telefon endast ikkagi tegelikult kujutab?
Välimuse osas on loobutud vahepealsest iPhone’ilikust disainist (One A9) ja tagasi tuldud HTC-le omase juurde. Telefoni alumiiniumist «liivapritsiga» kaetud tagakülg on kergelt kumer ja seda ääristavad teravad fraasitud servad. Selline kuju muudab telefoni märgatavamalt ergonoomilisemaks, kui enamik selle sirge tasapinnaga konkurendid. See telefon lihtsalt ei libise nii kergelt käest. Põhikaamera ulatub tasapinnalt välja vaid vaevumärgatava kühmuna.
Telefoni välisservad on kitsaimas osas vaid 3 millimeetri paksused ja seega on kokkupuutepunkt sõrmede ja kaega üsna väike, kuid seda tasakaalustavad «küürus» tagakülg ja nurgelised liitumiskohad. Sellele vaatamata mahuvad telefoni paremale servale kenasti ära ka nii toite- kui heliklahvid ja SIM-kaardi pesa.
Müügile jõuab telefon kolmes värvitoonis – hõbedane, kuldne ja hall. Hõbedase ja kuldse versiooni puhul saame esikülje ekraani ümbritsev ala olema Euroopa mudelite puhul valget värvi ning halli telefoni raam tuleb tumehalli metallikuna.
Telefoni esikülg on kaetud 2,5D Gorilla Glassiga (sama, mis näiteks peagi Eestisse jõudval Huawei selle aasta tippmudelil P9), mille üleminek raamile on sisuliselt märkamatu. Esiküljelt on lisaks suurtele kõlaritele kadunud ka HTC logo - «pole mingisugust vajadust klientidele meelde tuletada, mis telefoni nad ostsid,» sõnas Darren Sng.
Esikülje allosas asuvad «tagasi» ja «viimati kasutatud rakenduste» ikoonide vahel asuv puutetundlik «kodu-nupp» on ühtlasi sõrmejäljelugeja ja HTC testide kohaselt peaks selle tuvastuskiirus olema kõigest 0,2 sekundit.
Telefoni paraja suurusega uuel 5,2-tollisel Super LCD 5 displei resolutsioon on lausa 2560x1440 pikselit, mis on selgelt parimad näitajad võrreldes mis iganes konkurendiga. HTC kinnitusel suudab see ekraan näidata lausa 30 protsenti rohkem värve kui senised LCD ekraanid.
Mis puutub HTC kitsaskohaks olnud helisüsteemidesse, siis on uude mudelisse sisseehitatud BoomSound Hi-Fi süsteem, millel on esiküljel lausa kaks väljundit: kuulari sees paiknev kõlar ja allosas paiknev subwoofer. Tõotab tulla huvitav kuulamiskogemus, kuigi vanu häid esiküljekõlareid sellel mudelil enam pole.
Telefoni saab loomulikult ühendada ka väliste audiosüsteemidega ning selleks on seadmes sisseehitatud 24-bitine kõrglahutusega võimendi, mis peaks olema isegi väiksema müra ja moonutustega kui iPhone’i oma. Seadmega on kaasas kõrglahutusega kõrvaklapid, mida toetav tarkvara võimaldab helisagedusi kasutaja kõrvadele sobivaks filtreerida.
Telefoni seest leiame Qualcommi uusima Snapdragon 820 protsessori, 4GB RAM ja 32 salvestusmälu, mida saab kasvatada välise mälukaardiga. Erinevalt paljudest teistest tippklassi rivaalidest sisaldab see seade tuge Android 6.0 adaptiivsele mälule, mis võimaldab kaardi kasutada vahetult ka sisemälu laiendina.
HTC enda loodud tarkvara hoiab seadme operatiivmälu üleliigsest alati puhtana ja seega ka seadme kiirena. Paistab, et HTC on suutnud süsteemide toimimist sedavõrd optimeerida, et selle tippklassile tavapärane 3000 mAh mahutavusega aku peab vastu lausa kaks ööpäeva. Kahtlematult positiivne on ka USB Tybe-C andmesidepordi kasutuselevõtt, mis muudab imekiireks nii telefoni laadimise kui andmeliikluse filmide ja failide liigutamisel seadmete vahel.
Ja siis kaamerad. Telefoni selfie-kaamera on 5-megapiksline ja sellel on f/1.8 avaga läätsed. Esimest korda on esikaamera varustatud ka OIS-nimelise pildistabiliseerimise süsteemiga eriti stabiilsete selfie’de ja Snapchati videote tegemiseks.
Põhikaameral nimega UltraPixel 2 on megapiksleid 12 ning see seab pikslite koguse kõrval tähtsamale kohale nende suuruse, et võimaldada parema kvaliteediga fotosid kehvades valgusoludes. Kaamera kõrval on kahetooniline LED-välk ja varustatud non laser-autofookustamise süsteemiga.