Enne 1987. aastat arvele võetud autod siiski pääsevad Pariisi liiklemiskeelust

PM Majandus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
See klassikaline Jaguar võib Pariisis ka pärast juuli algust piiranguteta liigelda.
See klassikaline Jaguar võib Pariisis ka pärast juuli algust piiranguteta liigelda. Foto: SCANPIX

Prantsusmaa pealinn Pariis keelab alates käesoleva aasta juulist nädala sees kesklinna piirkonnas vanade autode ja mootorratastega liiklemise. Vanematele kui 30 aasta vanustele sõidukitele tehakse siiski erand, kirjutab Autocar.

Täpsemalt puudutab paari päeva pärast rakendatav piirang enne 1997. aastat arvele võetud autosid ning enne 1999. aastat arvele võetud mootorrattaid, mis ei tohi esmaspäevast reedeni 8:00 hommikul kuni 8:00 õhtul kesklinna piirkonnas liigelda. 30 aastat ja vanemad autod on aga keelust priid.

Uue seaduse abil loodab linn vähendada sudu ja keskkonnasaastet. Seaduserikkujaid ootab juulist kuni 35-eurone trahv, järgmisest aasta algusest suureneb trahvi maksimummäär 78 eurole.

Statistika järgi on iga kümnes auto Pariisis lubatud piirist vanem, linnapea Anne Hidalgo plaanib kehtestada keskkonnakaitse nimel aga veelgi karmimaid reegleid. Eelmisel aastal tutvustatud kava järgi ei tohiks 2020. aastal linnas liigelda ükski auto, mille vanus ületab kümmet aastat.

Maailma tervishoiuorganisatsiooni WHO andmetel põhjustab õhusaaste Prantsusmaal igal aastal umbes 42 000 inimese surma. Prantsusmaa senati hinnangul läheb õhusaaste riigile igal aastal maksma ligikaudu 100 miljardit eurot.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles