Et Hyundail on Ioniquga tõsised kavatsused (näiteks ühe Jaapani suurtootja suhtes), näitab kas või see, et hübriidi jõuülekande eest hoolitseb kuuekäiguline topeltsiduriga käigukast. Hübriididel tavaliselt kasutatavale variaatorkäigukastile heidetakse ette spetsiifilist vinguvat häält ja suhtelist ükskõiksust gaasipedaali suhtes. Ioniquga neid muresid pole. Hübriidsüsteem arendab 1,6-liitrise bensiinimootori ja elektriajami koostöös võimsust 141 hj ja pöördemoment on 265 Nm. Tänu kiiresti ja sujuvalt töötavale käigukastile reageerib Ioniq gaasipedaalile mõtlemisaega võtmata.
Kui aga ootate sõiduomadustelt närvikõdi, siis peate pettuma. Aga tõenäoliselt te ei pettu, sest ootate hoopis mugavust ja väikest kütusekulu, mis paneks naftašeigid kõrbesse peenrad nutma. Hyundai väidab, et 3,4 liitrit «sajale» on saavutatav. Amsterdamis ja Utrechti kandis paduvihmas proovisõitu tehes jäi lõpuks pardakompuuter kindlaks umbes liitri jagu kõrgemale näidule. Kui sellest midagi välja lugeda, siis seda, et võite oma tuttavale naftašeigile esimese paki seemneid teele panna.
Et ainult elektri jõul pikemat maad sõita, kui pelgalt kohalt võttes, tuleb ära oodata pistikhübriid. Hetke, millal tavahübriidi bensiinimootor tööle lülitub, on peaaegu võimatu tajuda, üleminekud on niivõrd sujuvad. Meeldiv on seegi, et Ioniq ei tuleta enam püüdlikult meelde, et ta on hübriid, vaid võtab «hübriidsust» juba täiesti loomuliku olekuna. Vaikne mootorihääl, pehme vedrustus ja kerge rool tähendavad, et tegemist on (linna)pereautoga. Tilgakujulise sõiduki tagaosa kujustus on väljast vaadatuna suurepäraselt õnnestunud, kuid kaheks jagatud vaateväli tagavaatepeeglist mõjus segavana. Tagaklaasil puudub ka klaasipuhasti, aga Ioniqu üldist läbimõeldust arvestades võib eeldada, et Hyundai asjamehed on nimetatud töövahendi puudumisest teadlikud ning selle paigaldamist ebavajalikuks pidanud.