Nokia tippmudelid müüvad kehvasti

Nokia N8.

FOTO: AFP / Scanpix

Nokia mobiiltelefonide tippmudelite müüginumbrid osutusid eelmise aasta lõpus murettekitavalt kehvaks, vahendab Talouselämä.

Ettevõte teatas eile, et müüs viimases kvartalis 5 miljonit Symbian^3 operatsioonisüsteemi kasutavat telefoni. Leht tõdeb, et tegu on küll suure, kuid mitte hea müüginumbriga.

Symbian^3 näol on tegu uue versiooniga Symbiani operatsioonisüsteemist, mida kasutavad Nokia nutitelefonid. Esimesed uut op-süsteemi kasutavad Nokia mudelid jõudisd müüki eelmise aasta neljandas kvartalis.

Neist suurima tähelepanu osaliseks sai Nokia mudel N8, mis on varustatud võimeka kaameraga. Samuti jõudsid müüki veidi odavamad C6- ja C7-mudelid.

Taloselämä kirjutises nenditakse, et vaid viis miljonit müüdud telefoni annab põhjust muretseda Symbian^3 atraktiivsuses.

Võrdlusena tuuakse Apple iPhone, mida müüdi läinud aasta viimases kvartalis 16 miljonit tükki. Samsung müüs aga oma Galaxy S telefoni neljandas kvartalis ca viis miljonit tükki.

Nokia müüginumbrid ulatusid viie miljonini aga kolme erineva mudeli toel.

Läinud sügisel, mil Nokia oma uued Symbian^3 telefonid avalikustas, teatasid ettevõtte juhid, et uue operatsioonisüsteemiga telefone plaanitakse müüa 50 miljonit tükki.

 

Tagasi üles