Tormihoiatus: Eestimaad on räsimas uus petukirjade laine

Peturkiri

FOTO: Kuvatõmmis

Riigi Infosüsteemi Ameti intsidentide käsitlemise osakond CERT-EE andis äsja teada Eestit tabanud uuest petukirjade lainest, mille eesmärgiks on kergeusklikelt suuri summasid välja petta.

Postimehe toimetusele täna laekunud mitmed sellistest kirjadest näevad välja abipalvena mõnelt reisil hätta sattunud teada-tuntud inimeselt, kes vajavad nüüd raha koju sõitmiseks. Ka kasutatav eesti keel on sel korral Google Translatorile mitteomaselt korrektne, kui mõni üksik vääratus tähelepanuta jätta – olgu või pealkiri «ma vajan su abi aidake».

Kirjades väidetakse, et kõik asjad on neil Türgis, Ukrainas või mujal varastatud ning millegipärast ei pääse nad ka pangakaardi abita oma pangakontole ligi. Just seetõttu paluvad nad abirahad – summades vahemikus 1000-2000 eurot – saata endale Western Unioni või MoneyGram keskkondade kaudu.  

Tasub aga teada, et sellised kirjas saabuvad ülevõetud Gmaili kontolt ning seetõttu tuleks kindlasti pöörduda politseisse e-posti aadressil cybercrime@politsei.ee ning petukirjast võiks telefoni teel teavitada ka inimest, kelle identiteeti kirja saatmiseks kasutati.

RIA teatel ei tohiks mingil juhul petukirjale vastata ning samuti tasuks need uurimise tarvis alles hoida.

Tagasi üles