N, 7.12.2023

Nädala pärast toimuv Edu EXEX 2016 tutvustab säravaid tehnoloogiaid koolis

, Digitarga toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Haridustehnoloogia areng on tormiline – on, millest kõnelda.
Haridustehnoloogia areng on tormiline – on, millest kõnelda. Foto: Digitark

Tänavune haridustehnoloogia konverents Edu EXEX 2016 toimub 14. septembril Kultuurikatlas ja seekordne teema on “Säravad tehnoloogiad koolis – mündi kaks külge”, kirjutab sinu moodi tehnoloogiaportaal Digitark.

Konverentsil tutvustatakse uusi tehnoloogiaid, mis õpetamist ja õppimist rikastavad ning arutletakse selle üle, mida need tehnoloogiad tähendavad haridusasutuse IKT haldamisele ja turvalisusele, kirjutab Digitark. Konverentsi avasõnad ütleb Eesti Vabariigi haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, kes räägib tehnoloogiast hariduses, selle vajadustest ja võimalustest.

Nagu ikka, lähenetakse konverentsil teemadele võimalikult praktiliselt ja näidete abil, sellepärast on esinema kutsunud praktikud ja oma ala asjatundjad.

  • Tänapäeva tehnoloogiast tulenevatest väljakutsetest ja ohtudest räägib Microsofti tehnoloogia spetsialist Rasmus Reimo,
  • X-, Y- ja Z-põlvkonna ootustest haridusele ja tööturule räägib karjäärinõustaja Tiina Saar-Veelmaa.
  • Digitaalseid õpiplatvorme tutvustavad Foxcademy ja Õpiveebi loojad.
  • Innovatsiooni finantseerimise võimalustest koolis arutlevad Haridus- ja teadusministeeriumi, HITSA ja Innove esindajad.

Vaata ka seda Digitarga saatelõiku nutiharidusest:

Konverentsi peaesineja on haridusraamatu “Hello Ruby” autor Linda Liukas, kes on uurinud nii programmeerimist kui ka mängu ning seda, kuidas luua kogemusi, mis ulatuvad sügavamale kui lihtsalt koodi abil loogika õppimine.

Ettekanne võtab kokku mängu kolm põhimõtet, räägib tehtud eksperimentidest ning ka Soome koolisüsteemi uuendustest.

Seekord on lisaks Microsoftile pannud partneritena oma õla alla ka Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit ning Telia.

Foto: EXEX

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles