Nissan, BMW ja Porsche jäid Lõuna-Koreas pettusega vahele

Nissan Qashqai

FOTO: KIM HONG-JI/REUTERS

Lõuna-Korea valitsus teatas, et plaanib keelustada mõnede Nissani, BMW ja Porsche autode müügi, kuna avastas, et nimetatud ettevõtted olid võltsinud dokumente, et oma uute sõidukite näitajad kohalike nõuetega vastavusse viia, kirjutab Wall Street Journal.

Lõuna-Korea võttis augustis uurimise alla üle kümne välismaise autobrändi ning leidis, et ülalnimetatud kolm autotootjat olid oma uute mudelite turule toomisel saatnud ametivõimudele heakskiitmiseks dokumendid, mida oli kasutatud juba turule lubatud mudelite puhul.

Sarnase põhjuse tõttu oli valitsus varem keelanud riigis pea kõigi Volkswageni autokontserni mudelite müügi.

Nissani, Porsche ja BMW puhul hõlmab plaanitav keeld kokku kümmet mudelit, nende hulgas on näiteks Jaapani autotootja Infinity Q50 ja Qashqai, BMWlt X5M ja Porschelt Macan S.

Autotootjatel on oma tegevuse selgitamiseks aega jaanuari keskpaigani, pärast seda kavatseb valitsus keelata vastavate autode müügi, võtta tagasi neile antud sertifikaadid ning alustada kriminaaljuurdlust. Lisaks peavad kolm autotootjat tasuma riigile 4350 auto dokumentide võltsimise eest kokku 6,5 miljardi vonni ehk 5,6 miljoni dollari suuruses trahve.

Nissan ja Porsche on tunnistanud, et on leidnud oma sertifitseerimisdokumentides teatud vigu ning on vabatahtlikult vastavate autode müügi Lõuna-Koreas peatanud. BMW ei plaani aga X5Mi müüki vabatahtlikult lõpetada ning selgitab oma ametlikku seisukohta detsembris.

Tagasi üles
Back