Uber sai Taanis kriminaalsüüdistuse

Uberi auto

FOTO: LUCY NICHOLSON/REUTERS

Taani kohus esitas transpordivahendusteenust pakkuva ettevõtte Uber Technologies Euroopa harule kriminaalsüüdistuse, kuna leiab, et ettevõte aitas kahe autojuhi taksoseaduse rikkumistele, kirjutab Reuters.

Tegu on esimese korraga, mil Taanis on esitatud süüdistus lisaks Uberi juhtidele ka ettevõttele endale. Süüdimõistmisel ootab ettevõtet kuni 30 000 krooni (umbes 4000 euro) suurune trahv.

Taani on sõidujagamisteenuste reguleerimisel võtnud üsna karmi joone. Novembri keskel langetatud kõrgema kohtuastme otsuse järgi jäi Taanis Uberi vahendusel sõiduteenust pakkunud tudengist autojuht süüdi litsentsita taksoteenuse pakkumises.

Ida-Taani kõrgem kohus jättis jõusse Kopenhaageni kohtu poolt juulis määratud 6000 krooni ehk 806 euro suuruse trahvi, kuna autojuhil puudus nõutav taksolitsents ning -plafoon. Juht ise väitis, et tegeles sõidujagamis- mitte taksoteenuse pakkumisega. Kas ta plaanib otsuse edasi kaevata Taani ülemkohtusse, ei ole veel teada.

Taanis on sarnased süüdistused esitatud rohkem kui 40 Uberi juhile. Vaid loetud tunnid pärast seda, kui Uber 2014. aastal Taanis tegutsemist alustas, teatas riiklik transpordiamet sellest politseisse.

«Meil on hea meel selle võimaluse üle selgitada oma õiguslikku positsiooni Taani prokuratuurile. Uberi rakendus on Taanis jätkuvalt kättesaadav ka antud protsessi vältel, aidates luua võimalusi kahele tuhandele Kopenhaageni partner-juhile ja nende perekondadele. Rohkem kui 300 000 taanlast on end registreerinud Uberi platvormil, mistõttu on julgustav valitsuse soov moderniseerida regulatsioone, mida on kiiresti vaja kodanike huvides,» kommenteeris Uberi kommunikatsioonijuht Euroopas Gareth Mead.

San Franciscos asutatud transpordijagamisteenus tegutseb maailmas enam kui 400 linnas ning selle väärtuseks hinnatakse rohkem kui 60 miljardit dollarit.

Tagasi üles
Back