Mercedes-Benzile koidab rekordiline müügiaasta

Mercedes C-class Cabriolet

FOTO: SCANPIX

Mercedes-Benz on tänavu müünud üle 1 893 000 sõiduki, mis tähendab, et eelmise aasta tulemus ületati juba esimese 11 kuuga. Novembris kasvas müük 12,7 protsenti ja kaubaks läks 182 602 sõidukit; tegu oli 45. järjestikuse rekordkuuga, teatas ettevõte.

Eelmisel kuul oli Mercedes-Benz kõige edukam premium-autotootja Saksamaal, Prantsusmaal, Šveitsis, Austrias, Jaapanis, Taiwanis, USA-s, Kanadas ja Mehhikos.

«Selle aasta kahekohaline kasvunumber tähendab, et Mercedes-Benz ületas eelmise aasta tulemused juba novembris. See teeb 2016. aastast Mercedes-Benzi jaoks uue rekordaasta,» märkis Mercedes-Benzi autode turunduse ja müügi eest vastutav Daimler AG juhatuse liige Ola Källenius.

Euroopas kasvas Mercedes-Benzi kogumüük 16,7 protsendi võrra 78 797 sõidukini – see on läbi aegade parim novembrikuu tulemus. Saksamaal tõusis nõudlus Mercedes-Benzi autode järgi 25 599 eksemplarini (+7,2 protsenti). Kahekohalise numbriga iseloomustatav kasv ja kõigi aegade parimad tulemused saavutati novembris ka Ühendkuningriigis, Prantsusmaal, Hispaanias ja Belgias.

Tagasi üles