/nginx/o/2016/09/14/5834749t1hef8f.jpg)
Maa järjekordne ring ümber Päikese hakkab taas läbi saama ja aeg on kokku võtta ka 2016. aasta olulisemad uuendused tehnoloogiamaailmas.
Maa järjekordne ring ümber Päikese hakkab taas läbi saama ja aeg on kokku võtta ka 2016. aasta olulisemad uuendused tehnoloogiamaailmas.
Teeme seda sel korral valitud eestlaste silme läbi – palusime igaühel neist kirjeldada kolme nende hinnangul olulisimat innovaatilist uuendust, mida sel aastal nägime.
Tehintelligentsus ja suurandmete töötlemine, virtuaalne reaalsus, sotsiaalmeedia mõjuvõim - need on läbivad nähtused pea kõigi vastanute mõtetes.
TTÜ infotehnoloogia teaduskonna dekaan Gert Jervan
Tele2 tegevjuht Argo Virkebau
Riigi Infosüsteemi Ameti analüütik Anto Veldre
Nortali juhatuse liige Oleg Shvaikovsky ning suurandmetega tegeleva ärisuuna juht Lauri Ilison
TTÜ biorobootika keskuse juhataja Maarja Kruusmaa
Microsoft Balti regiooni juht Rain Laane
Raske on välja tuua kolme suurt üksikut uuendust mööduvast aastast, aga see-eest on näha mitmeid trende, kus suunas ühiskond liigub ning neist võib kolm tükki välja tuua küll – liitreaalsus, digitaalne muutumine ning tehisintellingendi ja asjade interneti ülikiire areng.
Telia Eesti võrguplaneerimise osakonna juht Mattias Männi
Põnevaid innovatsiooni- ja tehnoloogiasaavutusi on loomulikult päris palju. Samas on arengud teinekord sellised, et mõni tehnoloogiline lahendus on küll juba varasemalt välja töötatud, kuid selle tõeline mõju ja massidesse jõudmine on näha veidi hiljem.
Kui konkreetselt Teliaga seotud näide tuua, siis kindlasti on see Ericssoni poolt testimisel saadud 15 Gbit/s kiirus 5G tehnoloogial. Tegu oli laborivälistes tingimustes saavutatud testiga, mis on järjekordne samm 5G võrgutehnoloogia kasutuselevõtu suunas.
Üldises vaates on aga kolmik selline:
Tehnopol Startup Inkubaatori juht Martin Goroško
Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu, tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann, tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli ja e-kanali juht Harles Tomberg
Elisa ajutrust leidis omavahelisel arutlusel, et nimetada saaks ja võiks isegi rohkem kui kolm näidet.