Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eestlased kosmoses! ESTCube’i meeskond valmistas ESA satelliidile pardakaamerad

EstCube'i meeskonna liikmed Iaroslav Iakubivskyi, Andris Slavinskis, Indrek Sünter, Johan Kütt ja Henri Kuuste Euroopa Kosmoseagentuuri uue missiooni silmadeks saava kaamerapaariga. FOTO: Sille Annuk

Peale insenerteaduste arendamise ja Eesti kosmosevõimekuse tõestamise nähakse pikas perspektiivis ka võimalust lükata käima kohalik tootmisliin.

Tellijale Tellijale

Möödunud reedel Tartus toimunud konverentsil sTARTUp Day tutvustas tudengisatelliidi ESTCube loonud meeskond uusi kosmosekaameraid, mis lähevad tuleval aastal koos Euroopa Kosmoseagentuuri ESA ESEO (European Student Earth Orbiter) satelliidiga Maa orbiidile. Tegemist on pea kõiki ESA liikmesriike ühendava tudengisatelliidi programmiga, kus tehiskaaslase enda teeb valmis Itaalia kosmosetehnoloogia firma Sitael, vajalikud uurimisseadmed valmivad aga kümnes ülikoolis.

Projekti ühe Eesti-poolse juhi Andris Slavinskise sõnul on suur asi, et Eesti vaid veidi enam kui aasta pärast agentuuriga liitumist juba ESA programmis aktiivselt osaleb. Tema sõnul on see omamoodi kvaliteedimärk, mille põhjal võib oodata juba uusi ja suuremaid projekte.

Tagasi üles
Back