Samsungi aseesimees on Lõuna-Korea poliitskandaalis kahtlusalune

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Samsung Electronicsi asepresident Lee Jae-yong (vasakul).
Samsung Electronicsi asepresident Lee Jae-yong (vasakul). Foto: Jung Yeon-je/AP

Elektroonikafirma Samsung aseesimees ning tänase esimehe poega Lee Jae-Yongi kuulatakse altkäemaksusüüdistuse alusel kahtlusalusena üle seoses riigi presidenti ümbritseva korruptsiooni- ja altkäemaksuskandaaliga, teatas prokuratuur kolmapäeval.

«Me oleme otsustanud Leed üle kuulata hommikul... kui kahtlusalust,» teatas prokuratuuri esindaja Lee Kyu-chul. Lee Jae-yongi peetakse Samsungi tulevaseks esimeheks.

Prokuratuur süüdistab 64-aastast presidenti ja tema usaldusalust Choi Soon-sili Lõuna-Korea juhtivfirmadelt enam kui 60 miljoni dollari väljapressimises vabaühendustele. Saadud summasid kasutas Choi väidetavalt isikliku kasu saamiseks. Lisaks olevat ta osalenud ka poliitilises otsustusprotsessis, kuigi tal puudub valitsuses ametlik roll.

Lõuna-Korea konstitutsioonikohus alustas neljapäeval ametlikult kuulamisi president Park Geun-hye tagandamise küsimuses. Võimud on võtnud uurimise alla Samsung Groupi ja Lõuna-Korea Riikliku Pensioniteenistuse (NPS).

Samsung oli suurim vabaühenduste doonor, kandes Choile üle miljoneid eurosid. Samsungi sõnul pressiti neilt raha välja, kuid nad ei tahtnud vastu saada midagi, seega ei saa kutsuda tehtud ülekandeid altkäemaksuks.

Uudisteagentuuri Yonhap andmeil üritavad prokurörid välja selgitada, kas presidendi kantselei sekkus NPS-i hääletusse, millega kiideti üle-eelmisel aastal heaks kahe Samsungi ettevõtte liitumine.

Samsung võitis aktsionäride napi enamuse heakskiidu ühendada Samsungi C&T ja Cheil Industries. Oponentide hinnangul olid ühinemise tingimused Samsungi asutajaperekondadele liiga helded ja kahjustasid väikeosanike huve.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles