Kohus jättis Samsungi juhi siiski vabadusse

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Samsungi aseesimees Lee Jae-Yong.
Samsungi aseesimees Lee Jae-Yong. Foto: LEE JIN-MAN/AP/SCANPIX

Souli ringkonnakohus otsustas täna varahommikul, et tehnoloogiaettevõtte Samsung juhi Jay Y. Lee süü pole väidetava pistise andmisega seoses piisavalt tõendatud, mistõttu lükati tagasi prokuratuuri poolt esitatud arreteerimisnõue, kirjutab Korea Times.

Samsung juht Jay Y. Lee (kodanikunimega Lee Jae-yong) andis eile hommikul kohtule neli tundi kinniste uste taga seoses väidetava pistisejuhtumiga selgitusi. Eelmisel nädalal kuulas teda 22 tundi järjest üle ka riigi prokuratuur. Samsungi juht on seaduserikkumisi eitanud.

Tegu on osaga suuremast korruptsiooniskandaalist, mille keskmes on Lõuna-Korea presidendi lähedane sõber Choi Soon-Sil, kellele erinevad suurärimehed pakkusid teatud hüvede saamiseks hiigelpistiseid. Prokuratuuri süüdistuse järgi andis Samsungi gruppi juhtiv Jay Y. Lee temaga seotud organisatsioonidele kaks aastat tagasi Samsungi kahe tütarettevõtte liitmise heakskiitmise eest kokku 43 miljardit vonni ehk 36 miljonit dollarit pistist.

Lõuna-Korea parlament tagandas eelmise aasta lõpus riigi presidendi Park Geun-Hye ametist seoses mõjuvõimuga kauplemise süüdistustega. Juhul, kui selle kiidab heaks ka riigi konstitutsioonikohus, on tegu esimese korraga Lõuna-Korea ajaloos, mil demokraatlikult valitud riigipea ametist tagandatakse.

Jay Y. Lee on maailma suurimat nutitelefonide, telerite ja mälukaartide tootjat juhtinud alates 2014. aastast, mil ta isa Lee Kun-Hee sattus südamerabandusega haiglasse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles