Video: SEB näitas maailmale tehisintelligentset digiteenindajat

Postimees vahendas esmaspäeval selle uudise vaates otseülekande SEB Tallinna peakontorist, kus pank näitas siinmail esmakordselt digitaalset klienditeenindajat AIDA ja panga peamajja loodavat innovatsioonikeskuse kontseptsiooni.

AIDA kujutab endast tegelast tehisintelligentsest platvormist, mis asub kasutuselevõtu järel ööpäevaringselt välja selgitama ja lahendama klientide probleeme.

Panga info kohaselt ei anna ekraanilt vastu vaatav uus digitaalne töötaja ainult ühesuunalist infot, vaid temaga saab ka suhelda. Ta on võimeline aru saama inimkõnest, teeb selle sisu põhjal loogilisi järeldusi ning pakub taustal töötava tarkvaramassiivi toel lahendusi ja on võimeline väljendama ka mõningaid emotsioone.

Esimesena asub AIDA kliente teenindama panga Rootsi peakontoris. «Hetkel saab AIDA väljaõpet rootsi keeles klientide teenindamiseks ja on kohe-kohe liitumas SEB peakontori meeskonnaga. Tema edasine karjäär selgub töö käigus, kuid prognoosime, et uus töötaja muudab pangateenuse platvormi juba lähimate aastate jooksul,» ütles SEB esindaja Evelin Allas Postimehele.

«Tehisintellekt klienditeeninduses on valdkond, mis võib meie igapäevaellu tulla varem, kui me hetkel arvame,» märkis SEB jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht Ainar Leppänen. «See on valdkond, kus arengud on kiired. Samas peab silmas pidama, et kusagil on piir, kuhu maani saab teenust pakkuda robot ja kus hakkab olulist rolli mängima inimfaktor.»

SEB teatas täna ka, et loo peamajja innovatsioonikeskuse, mille idee on tuua kokku ettevõtted, kes soovivad oma arengus astuda sammu edasi ja erinevaid lahendusi katsetades leida selleks parim tee.

SEB juhatuse esimees Allan Parik märkis, et Eesti ettevõtjad investeerivad oma tegevusse enam kui Euroopa kolleegid, samas suudavad mõned meist kesisemate investeeringutega riigid oma tootlikkust paremini kasvatada.

"Eesti ettevõtete investeeringud on olnud languses alates 2013. aasta algusest ja võib-olla just seetõttu, et ettevõtted ei leia valdkondi, kuhu investeerimine aitaks kiiremini kasvada. SEB loodava keskuse pikem eesmärk on otsida süstemaatiliselt ja pidevalt meie klientide äritegevuses kohti, mille arendamine võiks kaasa tuua kasumlikkuse hüppelise kasvu,“ ütles ta.

Keskuse tuumaks on programm, mis aitab tegutsevatel ettevõtetel jõuda plaanini, kuidas juba kolme kuni kuue kuu perspektiivis astuda oma äritegevuses samm edasi. Kõige aluseks on ambitsiooni seadmine, et millised eesmärgid on realistlikud, sest oma võimaluste alahindamine ongi üks Eesti majandusarengu kitsaskohti.

Tagasi üles