Täna õhtul otse: Eesti startup tutvustab Soome jääaugus oma tagumikugeeli

FOTO: Satu Laboratory

Eestlased on loonud ja tegelikult ka juba müügile paisanud igati innovaatilise toote – tagumiku puhastamise geeli, kuid täna õhtul tuleb neil seda investoritele tutvustada erakordsetes oludes.  

Nimelt valiti eestlaste Satu Laboratory hügieeniline geel Soomes toimuva Polar Bear Pitchingu ehk Jääkaruvõistluse finaali, kus osalejad tutvustavad enda ideed investoritele, olles ise samal ajal jääaugus.

Kui tavapäraselt on sellistel võistlustel paariminutiline ajapiirang, siis antud võistlusel seda ekstreemsete olude tõttu seatud ei ole.

Finaal algab täna õhtul kell 18.00, otseülekannet on võimalik vaadata artikli allosas.

Juba neljandat korda toimuva Polar Bear Pitching finaalis on eestlaste konkurentideks startupid Soomest, Araabia Ühendemiraatidest, Inglismaalt, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest, Hollandist, Venemaalt, Ungarist, Taanist ja Rootsist.

Võitja saab rahalise auhinna ja kahenädalase Silicon Valley külastuse ning lisaks võimaluse liituda Catapult kiirendiga.

Mis puutub geeli endasse, siis on see mõeldud tagumiku puhastamiseks ja niisutamiseks. Selle põhikomponendiks on pantenool, lisaks veel 15 eri koostisosa.

«Geeli innovaatilisus seisneb selles, et seda on võimalik kasutada pea iga tavalise tualettpaberiga ilma, et paber kiiresti laguneks. Lisaks ei tekita see ummistusi ja ei reosta loodusesse sattudes keskkonda,» ütles ettevõtmise asutaja Siim Saat.

Viimase poolaasta jooksul on eestlaste loodud geel nomineeritud juba mitme maineka ülemaailmse konkursi finalistiks, näiteks   Healthcare Startups finalistiks «Entreupeneur of The Year» kategoorias.

Tagasi üles