Tartu startupid jätsid ostjad 200 000 dollariga pika ninaga

Bold Knot

FOTO: tootja

Kahele Eestiga seotud idufirmale oma raha andnud inimesed on maruvihased, kuna pole saanud endale vidinaid, mida ühisrahastamise veebisaitidel endale ettemaksuga ostnud on.

Üks ettevõtetest on Plugzee, mis kogus portaalis Indiegogo 1600 inimeselt oma kõlarite eest 46 038 dollarit. Teine ettevõte on Bold Knot, mis sai 3700 inimeselt kokku 154 804 dollarit akupangast  võtmehoidja eest, kirjutab portaal Geenius.

Kuigi aeg-ajalt laekus mõlemalt firmalt tellijatele rahustavaid kirju, et töö on juba täitsa lõpusirgel, pole tuhanded tellijad vidinaid näinud rohkem kui ainult pildil oma arvutis.

«Need tüübid on väärt mingit karistust, nad teeniks justkui palgalisa inimestelt, kes on neile oma raha andnud ja pole midagi vastu saanud. Ma tellisin vähemalt kuus kuud tagasi, jätsin teate veebisaidile oma tellimuse numbriga ja pole isegi vastust saanud. Aitäh Indiegogo, te olete kasutud!!!» kõlas näiteks ühe raha väljakäinu kommentaar.

Mõned nördinud inimesed leidsid Plugzee ja Bold Knoti vahel veel ühe ühise nimetaja lisaks lubadustega altvedamisele. Nimelt tutvustavad mõlemad firmad, et on oma tehnoloogiat arendanud BuildIt kiirendis.

Geeniuse andmeil pole Plugzee klientidest oma toodet kätte saanud siiski 150, Bold Knot annab aga üha uusi lubadusi.

Tagasi üles