Eesti riigiportaalid olid mitu tundi maas
Uuendatud

Riigiportaal

FOTO: eesti.ee teenused

Eesti riigi e-teenuseid koondavad portaalid eesti.ee ja riik.ee olid seadmerikke tõttu täna ennelõunal mitu tundi kasutajatele kättesaamatud ning muudel põhjustel seiskus ka tulude deklareerimine maksu- ja tolliameti veebis.

Portaale haldava Riigi Infosüsteemi Ameti pressiesindaja Rauno Veri sõnul peitub põhjus võrguseadme rikkes, mis ei ole võimaldanud teenuseid veebi kuvada.

Ligipääsematud olid kella 10.20-st kuni 12.02-ni ka ID-tarkvara allalaadimisleht installer.id.ee ja Riigi Infosüsteemi Ameti koduleht.

«Riigi e-teenused teistes portaalides olid jätkuvalt kättesaadavad,» ütles Veri Postimehele.

Täna veidi enne lõunat ei olnud kasutajatele kättesaadav ka maksu- ja tolliameti portaal emta.ee. Portaal ise küll taastus, kuid kasutajatele kuvati teade, mille kohaselt on seiskunud tuludeklaratsioonide rakenduse töö. E-maksuametisse sisenejad näevad vaid oma varasemate aastate deklaratsioone.

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Lauritsa sõnul vajas süsteem pärast suurt kasutamiskoormust hooldust, millele kulus täna esimene pool päevast. Pärastlõunal oli teenus taas klientidele kättesaadav.

FOTO: Kuvatõmmis

Tagasi üles