Uskumatu on saamas tõeks: Airbus tegi lendava auto - video ja fotod

Pop.Up - Airbusi loodud lendav autosüsteem

FOTO: Cyril Zingaro/AP

Lennukitootja Airbus ja insenerifirma Italdesign esitlesid Genfi autonäitusel esimest korda avalikult oma uuelt transpordisüsteemilt nimega Pop.UP - projektilt, mille tulemusel valmib esimene modulaarne, täiselektriline, nullemissiooniga auto, mille kabiin on võimeline liikuma nii ratastel kui propellerite all.

Videol ja fotodel näha olevasse sõiduki kabiini mahub korraga kaks inimest ning seda on võimalik kinnitada nii ratastele kui neljapropellerise droonilaadse süsteemiga maast üles tõsta.

Pop.Up - lendav auto - REUTERS/Arnd Wiegmann /

FOTO: ARND WIEGMANN/REUTERS

Praktiliselt peaks süsteem toimima nii. Esiteks tellib kasutaja endale äpi teel transpordi  - näiteks kohtumisele linna teise otsa. Mõne minutiga saabub tema ukse ette isejuhtiv auto, mis sõidutab ta parkimiskohta, kust edasi jätkub sõit juba tiheda liikluse asemel läbi õhu. Edasi maandatakse reisijad oma kapsliga taas ratastele, mis nad sihtkohta veeretavad.

Loomulikult arvestab selline süsteem marsruudivalikutel ka kasutajate harjumuste ning reaalsete liiklusoludega. Airbusi kinnitusel näitab ta reaalselt töötavad süsteemi veel sel aastal.

Tagasi üles