Eesti IT-spetsid tahavad tööle Skype'i, TransferWise'i ja LHVsse

Skype Eesti kontor Tallinnas Mustamäel.

FOTO: Toomas Huik

Kantar Emori esmakordsest infotehnoloogiavaldkonna tööandjate maine uuringust selgus, et pingereas on juhtkohal Skype, kes on eelistatud tööandja mitte ainult IT-spetsialistide jaoks.

Skype on eelistatud tööandjate pingerea eesotsas ka kogu elanikkonna ja tudengite silmis. Eelistatud IKT-tööandjate esiviisikusse kuuluvad veel TransferWise, LHV, Swedbank ja Eesti Energia.

Emori eksperdi Lele Aagi sõnul oli uuringu eesmärgiks välja selgitada IT-spetsialistide ootused tööandjatele IKT-vallas, mainekamad tööandjad ning ettevõtete maine tööandjana.

«Tööandjate pingerida näitab, et IKT tööandjatena ei ole atraktiivsed mitte ainult IT-firmad, vaid ka suured ettevõtted panganduse, telekommunikatsiooni ja infrastruktuuri valdkonnas,» ütles Aak. «Atraktiivsed IT-tööandjad on samuti riigiasutused, mis koondavad endas IT ametikohti, näiteks SMIT, RIK ja RIA.»

Peale liidripositsioonidel olevate Skype’i ja TransferWise’i asub järgmine IT-ettevõte eelistatud tööandja pingereas alles kaheksandal positsioonil ning pingerea esimese 15 ettevõtte hulka kuulub vaid kuus IT-ettevõtet.

Aak märkis veel, et suured ettevõtted suudavad suurema tõenäosusega pakkuda IT-spetsialistidele just seda, mida nad tööandjalt ootavad – töötajate väärtustamist (sh läbi konkurentsivõimelise palgataseme), töötajatest hoolimist, mõnusat tööõhkkonda, huvitavaid ja mitmekülgseid erialaseid väljakutseid ning stabiilsust.

Emor uuris jaanuaris ja veebruaris 43 IKT-ettevõtte mainet tööandjana, uuringus osales 677 IT-spetsialisti üle Eesti. Uuringu tegemisel olid Emori partnerid CV Online ja Latitude 59 (EASi programm – toim).

Tagasi üles