Kes ei tahaks enda kehast ja selle olukorrast kõike teada?! Ent tüütu on külastada erinevaid arstikabinette ning toitumisspetsialiste. Elu on ju kiire ja seda rohkem on vaja tervisele tähelepanu pöörata, kirjutab tehnoloogiaportaal Digitark.
Telia ja Kääriku spordibaas hakkavad arendama tulevikutehnoloogiaid
Telia ja Kääriku Spordibaas sõlmisid koostöömemorandumi, mille sisuks on luua spordibaasist koht, kus eelkõige sportlased, aga ka tavainimesed, saaksid erinevaid andureid kasutades ja sporti tehes oma keha olukorda kaardistada
Telia Internet of Things (IoT) valdkonna juht Toomas Kärner tutvustab, mis roll Telial projektis on ja mida täpsemalt plaanitakse teha.
Mida Kääriku spordibaasis täpsemalt tegema hakatakse?
Kääriku Spordibaas peaks kujunema väga moodsaks sportimise keskkonnaks, mis kasutab ära IoT valdkonna andmekogumise võimalused ning pakub spordibaasi külastajatele väga kvaliteetseid analüüsitud terviseandmeid.
Rohkem olümpiamedaleid Eestisse võiks olla selline kaugem ja laiem eesmärk.
Soov oleks, et läbi sellise andmete põhise lähenemise, kasutades ära kõiki tänapäevaseid andmeanalüüsi ja hankimise võimalusi, suudaksime Eesti sporti toetada kujul, mis tooks mõne särava medali näiteks Olümpialt. Rohkem olümpiamedaleid Eestisse võiks olla selline kaugem ja laiem eesmärk.
Kuidas see andmete kogumine ja analüüsimine toimuma hakkab?
Näiteks, spordihuviline tuleb nädalaks Käärikule ning saab omale külge erinevad andurid, mis kaardistavad ära tema toitumise, liikumise, südametöö, kehakaalu, geenid, verepildi jne. Nädala lõppedes on andmetest moodustunud tervikpilt, mis näitab ära, kui tervislikult inimene elab ning kas on vaja teha oma toitumises või liikumises mingeid muudatusi.
Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!
- Sul on ka teema pakkuda? – räägi meile sellest!
- Kuidas olla Digitargem?