Esmamulje: seade rõhutab disainis igati oma peamist eripära – tugev, vastupidav ja kindel nutitelefon. Ametliku standardi kohaselt on veekindluse näitajaks IP68 – kuni 1,5 meetri sügavusel vees peaks see vastu pidama vähemalt kuni 30 minutit. Lisaks on seadme tolmu-, põrutuse-, vibratsiooni- ja temperatuurikindlus palju kõrgem kui tavaseadmete puhul.
See kõik väljendub esmalt seadme korpuses, mis jätab selgelt jõulisema, kuid kaugeltki mitte liiga robustse mulje – pigem praktiline ja asjalik ning häbeneda pole kindlasti vaja ka peenematel üritustel. «Jätab väga usaldusväärse ja vastupidava mulje, mulle meeldib,» kõlas naiskolleegi esmareaktsioon toimetuses.
Ruudustik hästi kätte sobituval tagaküljel ja diagonaalmuster külgedel teenivad libisemiskindluse saavutamise eesmärki. Kõik nupud külgedel ja esiekraani allosas on selgelt eristuvad ja vajutamine neile tajutav ka läbi kinda – virtuaalklahvid pole selle mobiili stiil. Seega igal juhul kasulik seade igaühele, kel tarvis palju «objektil» viibida.
Ja et objektil viibijate töö iseloom võib olla väga erinev – rabamatkast kraavi kaevamiseni –, siis on Samsung teinud veel ühe väga asjakohase arenduse. Uue mudeli puhul saab iga kasutaja ise vasaku serva ülemist nn XCover Key nuppu seadistada just tema puhul sagedasti kasutatavate rakenduste, olgu siis kalkulaatori, taskulambi, kaamera või mis iganes muu äpi, avamiseks. Lühike vajutus avab ühe ja pikk vajutus mõne teise rakenduse.
Aku puhul ei pea igavesti leppima tehases sisestatud toiteallikaga (korralik 2800 mAh kohe sees), sest selle seadme puhul on see jäetud vahetatavaks. Laadida saab «vana hea» USB 2.0 laadijaga (see, mille puhul peab veel ise jälgima, mis pidi laadija otsik pesasse sisestada).