Avaliku sektori info avalikuks!
Jarmo Liivak: «Kogu info avaliku sektori kohta (demograafilised andmed, avaliku sektori tulud, kulud, eelarved, nende täitmine jne) võiks olla open data raames lihtsasti kättesaadav. On võimalik luua ühtne riigi hallatud alusandmete platvorm, mis annaks igaühele võimaluse olukorraga kursis olla.»
Siim Sepman: «Sellest saaks luua näiteks ka kohalike haldusüksuste projektihaldussüsteemi, mille abil elanikud (lisaks poliitikutele/ametnikele) saavad reaalajas kohalikke projekte eest vedada, muul sobival viisil toetada või lihtsalt jälgida.»
Indrek Priks pakub välja kriisiolukorra teavituste ja tegevusplaani sünkroniseerimise lahenduse (analoog Saksamaa KatWarn - www.katwarn.de äpile). Lahendus võimaldaks terroriakti, looduskatastroofi või mõne muu ohu korral riigil saata mobiilimastide järgi asukohapõhiseid hoiatusi ja juhiseid.
Lisaks saab iga kasutaja valida veel endale olulisi asukohti, nagu näiteks lasteaed, vanemate elukoht, töökoht jne, mille kohta samuti infot saada. Lahendus võimaldab oma lähikondlastega jagada kontaktandmeid ja liikumisplaane ning anda märku, et sinuga on kõik korras.
Terroriohu tase Eestis on küll väike ning ka Pärnu üleujutused toimuvad piisavalt harva, kuid kindlasti on ka Eesti kontekstis mõni vaatenurk, kust sarnase e-teenuse lai levik tsiviilelanike hulgas võiks mõttekaks osutuda.
Mugavad tervishoiuteenused
Indrek Priks: «Siin on lihtsalt mõned näited igapäevasest elust, kuidas saaks meie tervishoiuteenuseid täiendada:
Vaktsineerimiskava meeldetuletused. Vaktsineerimispassid on siiani paberil. Lastega perelt nõuab vaktsineerimistähtaegade jälgimine päris korralikku projektijuhtimistööd. Reaalsus on see, et 5, 10 või 15 aasta pärast ei tule vaktsineerimise vajadus tõenäoliselt uuesti meelde. Selline meeldetuletus võiks inimeste elukvaliteeti päris arvestatavalt tõsta ning ilmselt seostub sellega ka ravikulude kokkuhoid.