Video: SpaceX tegi taas ajalugu – taaskasutatud rakett viis satelliidi kosmosesse

SpaceX taaskasutatud rakett toimetas satelliidi kosmosesse

FOTO: Xinhua/Xinhua/Sipa USA

SpaceX ja Elon Musk tegid täna hommikul taas ajalugu, kui ettevõtte maandumisvõimeline taaskasutatud kanderakett Falcon 9 toimetas edukalt orbiidile kommunikatsioonisatelliidi SES-10.

Maailma juhtiva sateliidioperaatori SES uus satelliit (67 kraadi läänes) asub pakkuma tele- ja sideteenuseid Ladina-Ameerika kodudele ja ettevõtetele ning kasvatab olemasolevat võimsust Lõuna-Ameerikas ja Kariibi mere piirkonnas. Rakett lennutati orbiidile USAst NASA Kennedy kosmosekeskusest. Satelliit jõudis orbiidile 32 minutiga.

«SES-10 satelliidi edukas orbiidile toimetamine SpaceX esimese tõestatult lennuvõimelise taaskasutatud raketiga avab kosmoselendude uue ajastu. Oleme uhked, et tegime SpaceXiga taaskasutatavate rakettide loomise ja kasutamise teekonnal koostööd – juurdepääs kosmosele on nüüd palju efektiivsem nii hinnalt juhtimiselt,» ütles SESi tehnoloogiajuht Martin Halliwell.

SpaceXi tootmisjuht Gwynne Shotwell märkis, et tegemist on ajaloolise verstapostiga rakettide täielikul ja kiirel taaskasutamisel.

SES-10 on ehitanud Airbus Defence and Space ja selle platvormiks on Eurostar E3000. Orbiidil pöördumiseks kasutab see elektrilist plasma tõukejõusüsteemi.

Tagasi üles