P10 korpus on soliidne ning käe all mõnusalt siidine katsuda.

FOTO: Youtube

Sissejuhatuseks pean tunnistama, et Huawei P10 ja P10 Plus olid esimesed Huawei telefonid, mis mu arvustajakäppade vahele on jõudnud. See esmakohtumine jättis mulle kustumatu mulje, kirjutab Erki Oras tehnoloogiaportaalist Digitark.

Siiani piirdus minu kogemus Android-telefonidega vaid Samsungi tippmudelitega ning kunagiste HTC telefonide paremikuga. Kui Huawei telefonid on ajateljel alati sellist taset näidanud, siis olen ma senini pimeduses kõndinud. Kuigi just äsja olin käest andnud turuliidri Samsungi viimase tippmudeli Galaxy S8, siis kahvatus viimase sära peale Huawei P10 proovimist täielikult. Sellel võivad muidugi olla täiesti subjektiivsed põhjused. Aga nendest juba allpool. Igatahes püüan välja tuua minu jaoks Huawei P10 ja P10 Plusi juures enam muljet avaldanud omadused ja detailid.

VÄLIMUS

Kõik pole kuld, mis hiilgab iseloomustab kenasti P10 ja P10 Plusi matjasmusti korpuseid võrreldes Samsungi S8 läikiva kerega. P10 korpus on soliidne ning käe all mõnusalt siidine katsuda. Üllataval (või mitteüllataval) kombel on Huawei mõlema värske tippmudeli korpused visuaalselt hämmastavalt sarnased iPhone’i viimaste mudelite disainiga. Isegi tagaküljes peituv antenn on praktiliselt täpselt samas kohas. Ehk oli see sarnasus üks neist subjektiivsetest põhjustest, miks ma P10 nii kiiresti omaks võtsin?

Huawei P10` l on soliidne siidine korpus

Ehkki P10 ja P10 Plusi suuruse vahe on vaid 0,4 tolli (5,1-tolline ekraan vs 5,5-tolline ekraan), siis oli minu jaoks mugavam kasutada Plus-versiooni ning seda mitte ainult ekraani suuruse tõttu. Nimelt kippus mu pöidla alaosas olev nö põsk pidevalt väiksema telefoni puutetundlikule ekraanile, aktiveerides seal funktsioone, mida ma ise hetkel ei soovinud. Plus-versiooniga sellist probleemi mul kordagi ei tekkinud, tõttöelda oli seda peos hoida mugavam, kui väiksemat. Seda enam, et mõlemat telefoni oli ühe käega kasutada sama mugav või ebamugav. Õigem vist oleks öelda, et P10-et oli ühe käega kasutada sama ebamugav kui P10 Plusi. Võimalik, aga ilmselt mitte pingutust väärt, parem juba kahe käega.

FOTO: Huawei

Mõlema telefoni koostekvaliteet on esmaklassiline, ega jää minu silmis mitte millegagi maha Samsung Galaxy-seeria paljukiidetud kvaliteedist. Ümarad servad püsivad peos üpris kindlalt, ometi soovitaks telefoni hinda arvestades varustada need siiski mingi ümbrisega, et olla valmis olukorraks, kus telefon näppude vahelt siiski minema lipsab. Seda enam, et meeldiva nüansina oli Huawei oma tipptorud juba eelnevalt varustanud kvaliteetsete ekraanikaitsetega. 

Kui häid pilte teevad Huawei uued lipulaevad, loe juba lähemalt tehnoloogiaportaalist Digitark.ee

Digitark.ee/SAADE räägib tehnoloogiast ja inimestest selle taga – vaata ja mõtle kaasa!